8 let, 1 mesec

Rok Tičar Žiga Pavlin Tomaž Razingar Mitja Robar

Četrtek, 19. 4. 2012, 22.54

M. Robar: Morali smo biti pošteni do sebe in gledalcev

Štirje krogi in prav toliko zmag Slovenije, ki si je že zagotovila uvrstitev v elitno divizijo, prvič v zgodovini pa so uspeli ugnati Ukrajino (3:2).

Rok Tičar, igralec Slovenije: ''Tesna zmaga, začetek ni bil takšen, kot bi želeli, delovali smo nekako zaspani. Po prvi tretjini smo se v garderobi usedli, selektor nam je dal vedeti, da tako ne bo šlo in takoj v drugi tretjini se je pokazalo, da smo dali prestavo višje. Začeli smo boljše, zadeli smo, napadali, več drsali. Nismo pustili veliko prostora nasprotnikom, da bi drsali v našo napadalno tretjino.''

Žiga Pavlin, igralec Slovenije: ''Trener nas je opozoril na to, da če premagamo Ukrajino, se lahko zapišemo v zgodovino kot prva ekipa slovenske reprezentance, ki jo je premagala. To nam je uspelo. Vesel sem, da smo se zapisali v zgodovino. Prva tretjina tekme je bila sicer slabša, potem pa 40 minut naše pobude na tekmi. Pokazali smo veliko boljšo igro in na koncu zasluženo zmagali.''

Tomaž Razingar, kapetan Slovenije: ''Prva tretjina je bila slaba, ležerna. Ampak smo se kmalu zbrali, saj smo se dogovorili, da si tudi sami zaslužimo boljšo hokejsko predstavo. Znamo mnogo več, tudi navijači ki so prišli v Stožice, so si zaslužili zmago.''

Mitja Robar, igralec Slovenije: ''Prva tretjina je bila dober pokazatelj, kako se igra, če že veš, da si v elitni diviziji. Vendar pa smo se v garderobi nato pogovorili, trener nam je dejal, da moramo biti pošteni do sebe in gledalcev, ki so nas prišli spodbujat. Ti niso prišli gledat uspavanke, temveč borbo. Ukrajinci so vse tekme izgubili za zadetek, tako da uvrstitev na lestvici nekoliko zavaja. So dobra zasedba, a na koncu se je pokazala naša kakovost in ekipni duh, tako da smo obračun dobili zasluženo.''