21. 8. 2010,
19.02

Sobota, 21. 8. 2010, 19.02

Madžari brez pravih možnosti proti Zmajem

Tilia Olimpija je v prvi tekmi tretjega kroga poletne hokejske lige Rudi Hiti 2010 na Bledu premagala Vasas Budapest Stars s 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).

Ljubljančani so šli v zadnji krog brez možnosti za končno prvo mesto. Ob zanje ugodnem razpletu, njihovi zmagi in porazu Jesenic, bi se ob koncu lahko zavihteli na končno drugo mesto.

Olimpija je krenila silovito. Po vratnici Šachla v 5. minuti je dve minuti kasneje v polno zadel Režek. Madžare je zaostanek le predramil in v 10 minuti so prvič ogrozili vratarja Pintariča. Slednji je odlično posredoval v 15. minuti, ko je po napaki obrambe preprečil zadetek Liboru. Do konca tretjine velja omeniti lepo priložnost Režka, a je ostalo brez spremembe rezultata.

Na začetku drugega dela so imeli zeleno-beli drugič številčno prednost, ki jo je po lepi akciji z zadetkom oplemenitil Goličič. Po zadetku Erika Panceta, zopet ob številčni prednosti, je bila zmaga Olimpije že zelo blizu. Madžari so v zadnjem delu dosegli zadetek, kar pa je bilo premalo za preobrat, saj je bila Olimpija skozi celotno tretjino boljši tekmec.