22.24

liga KHL CSKA Moskva Jan Muršak

Sreda, 26. 8. 2015, 22.24

Muršakove tri za petardo v latvijski mreži

Hokejisti CSKA so na četrti tekmi sezone suvereno, s 5:0, premagali Dinamo in Rige. Levji delež k zmagi je z zadetkom in dvema podajama prispeval Jan Muršak. Slovan izgubil s Sibirom.

Za hitro vodstvo ruskih prvakov je že v sedmi minuti poskrbel štajerski napadalec, ki je začel tlakovanje k visoki zmagi, ki jo je videlo zgolj dobrih 2.700 gledalcev. V nadaljevanju obračuna, v katerem je bilo latvijsko moštvo podrejeno, so za Moskovčane zadeli še Geoff Platt, Bogdan Kiselevich – za 3:0 mu je podal Muršak –, Aleksander Kuznetsov in Dmitrij Kugrjšev, ki je po podaji Muršaka postavil končnih 5:0.

CSKA, v vratih katerega se je s 17 obrambami izkazal Stanislav Galimov, zaseda tretje mesto zahodne konference. Nova tekma Muršakove čaka v petek, ko bodo gostili Nižnekamsk.

Slovanu ničla, medvedom dve točki

Slabše se je četrti obračun razpletel za Slovan Bratislavo, ki je še tretjič izgubila. Čeprav slovaškemu moštvu v 27. minuti, ko so prejeli dva zadetka v razmiku 50 sekundah, ni kazalo najbolje, so se do drugega odmora pobrali. Andrej Stasny je po podaji Žige Jeglič v 32. minuti znižal na 1:2, Lukas Kaspar pa je v 38. poskrbel za izenačenje. To je zdržalo vse do 56. minute, ko so člani Sibira iz Novosibirska kljub igralcu manj zadeli in domov odnesli vse tri točke.

Hokejisti Medveščaka nadaljujejo zbiranje točk, tokrat so po kazenskih strelih s 4:3 premagali Metallurg Novokuznetsk in ostali na visokem tretjem mestu zahodne konference. Moštvo Gašperja Krošelja, ki je bil drugi vratar, bo nov obračun odigralo v četrtek, ko bo palice prekrižalo z Rigo, v soboto pa se bo v gosteh udarilo s Slovanom Žige Jegliča in Roka Tičarja.