Vancouver Canucks Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Sobota, 19. 11. 2022, 7.00

Liga NHL, 18. november

Kopitarjevi Kralji izgubili v Vancouvru

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Anže Kopitar in kralji iz Los Angelesa so z 1:4 izgubili proti moštvu Vancouver Canucks. | Foto Guliver Image

Anže Kopitar in kralji iz Los Angelesa so z 1:4 izgubili proti moštvu Vancouver Canucks.

V noči na soboto so hokejisti v ligi NHL odigrali samo eno tekmo in to ravno tisto, ki nas najbolj zanima. Z Anžetom Kopitarjem na ledu. Žal se ni razpletla po željah navijačev LA Kings. Kralji so namreč v Vancouvru proti moštvu Canucks izgubili z 1:4, Kopitar pa je v 21 minutah na ledu ostal brez točke.

Liga nhl, New Jersey Devils
Sportal Izjemni jubilej Kessla, Hudiči se ne ustavljajo

Los Angeles Kings kljub porazu ostajajo četrti v ligi. S 23 točkami zaostajajo le za Bostonom, New Jerseyjem in Vegasom.

Vancover je šele na 26. mestu med 32 ekipami lige, po šesti zmagi ima 15 točk. Dosegel je drugi zmago v nizu in končal serijo šestih tekem Kings, na kateri so ti osvojili najmanj točko.

Oglejte si vrhunce obračuna med LA Kings in Vancouver Canucks:

Na edini tekmi večera v najmočnejši hokejski ligi na svetu je Brock Boeser dosegel svoja prva gola v sezoni, pred tem je imel devet podaj. Preostala gola domačih je zadel Elias Pettersson, po dve podaji pa sta zabeležila Andrej Kuzmenko in Quinn Hughes.

Vratar Thatcher Demko je zaustavil 37 strelov gostov, premagal ga je le Blake Lizotte, ko je v drugi tretjini znižal zaostanek na 1:2. Jonathan Quick je imel v golu gostov 21 obramb.

Kralji bodo naslednjo tekmo igrali v noči na sredo po slovenskem času, ko bodo gostili New York Rangers.