9.44

CSKA Moskva SKA Sankt Peterburg liga KHL Jan Muršak

Četrtek, 10. 9. 2015, 9.44

Nova zmaga Moskovčanov za utrditev prvega mesta

Moskovski CSKA si je v zadnji tretjini sredine tekme priigral zmago s 5:2 nad Salavat Julajev Ufa in ostaja trdno na vrhu zahoda. Medveščak je v torek tesno izgubil pri moskovskem Dinamu.

Jan Muršak in soigralci CSKA so na sedmem obračunu sezone še šestič zmagali in se utrdili v vodstvu zahodne konference. Na domačem terenu, kjer si je spopad s Salavat Julajev Ufa ogledalo dobrih 4.400 gledalcev, so si nove tri točke zagotovili v zadnjem delu tekme.

Ob začetku tretje tretjine je namreč na semaforju pisalo 2:2, nato pa so Maksim Mamin, prvi strelec lige in odlična okrepitev Geoff Platt (sedem zadetkov na sedmih tekmah) ter Roman Ljubimov v devetih minutah trikrat zadeli in potrdili premoč CSKA. Muršak je drsal 15 minut in pol, dvakrat ustrelil in dobil šest od 11 sodniških metov.

Že v torek je Medveščak na gostovanju pri Dinamu iz Moskve tesno izgubil. Za gostitelje je dva zadetka v prvi tretjini prispeval Juuso Hietanen, za Zagrebčane pa je častni zadetek v 53. minuti dosegel Tuukka Mantyla. Gašper Krošelj je bil tokrat drugi vratar.

Medvedi, ki držijo sedmo mesto zahoda, bodo na delu danes, ko bodo gostovali pri Podolsku, ruski prvaki pa bodo novo srečanje odigrali v petek, ko bodo gostili Metallurg Magnitogorsk.