Thermometer Blue 0

Jan Muršak CSKA Moskva SKA Sankt Peterburg liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb

Četrtek, 7. 1. 2016, 14.40

Po Muršakovi podaji preobrat CSKA, zmaga nad prvakom in prvo mesto

Hokejisti CSKA so v ponovitvi lanskega konferenčnega finala po preobratu s 4:2 premagali SKA iz Sankt Peterburga. Medveščak je pred domačimi gledalci tesno izgubil s Spartakom.

Ruska prestolnica je po derbiju vrha – v sredo je CSKA s 4:0 premagal Lokomotiv – gostila še en zanimiv obračun, in sicer so Jan Muršak in soigralci pričakali krvnike iz lanskega konferenčnega finala z Iljo Kovalčukom na čelu. Srečanje so bolje začeli gostje, ki so se na prvi odmor odpravili s prednostjo dveh golov (2:0).

Domačim je premor očitno dobro del, saj je v 22. minuti, ko si je slovenski napadalec ob ogradi priboril plošček in podal, Aleksander Radulov (video) znižal na 1:2, Igor Makarov pa je sredi tekme izenačil. CSKA je nasprotnike, za katere v tej sezoni igra tudi Slava Vojnov, z dvema zadetkoma v razmiku minute strl v uvodu zadnje tretjine in spet zavzel prvo mesto v ligi. Moskovčani bodo v ponedeljek gostovali pri Jekaterinburgu.

V petek je bil na delu tudi Medveščak, ki je pred domačimi gledalci povedel v 16. minuti, na koncu pa Spartaku iz Moskve priznal premoč z 1:2. Gašper Krošelj je bil drugi vratar, njegovo moštvo bo v ponedeljek gostovalo pri SKA.