7.51

8 let, 1 mesec

Torek, 18. 12. 2007, 7.51

Podaja Kopitarja

Anže Kopitar je spet izboljšal osebno statistiko v hokejski ligi NHL in podal za gol soigralca, a z Los Angeles Kings pred domačimi navijači spet izgubil proti Coloradu.

V Los Angelesu je Colorado, ki je prevladoval na ledu, večji del posla opravil v prvi tretjini, ko sta Ryan Smyth in Jaroslav Hlinka zadela v razmiku 62 sekund. Sicer pa so gostje v prvem delu vratarju Los Angelesa Jasonu LaBarberi, ki je branil prvič po poškodbi, dali kar tri gole in imeli lepo prednost.

Vratar Colorada Peter Budaj je bil nepremagljiv do zadnje tretjine, ko je Dustin Brown po podaji Kopitarja znižal na 3:1, domačim pa je upanje z igralcem manj na ledu vrnil Michal Handzus, ki je dosegel gol za 3:2. Končni izid je dobro minuto pred koncem postavil Ben Guite.

V Detroitu je Aleksander Semin Washingtonu minuto in pol pred koncem tekme zagotovil podaljšek, ki pa ni prinesel preobrata. Gostitelji so bili izjemno učinkoviti pri izvajanju kazenskih strelov, saj so Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg in Jiri Hudlerso v vseh treh poskusih ugnali nasprotnega vratarja in se veselili novih prvenstvenih točk.

Liga NHL, 17. december

Detroit Red Wings : Washington Capitals 4:3* Ovečkin, Schultz, Semin; Holmstrom 2, Zetterberg

Los Angeles Kings : Colorado Avalanche 2:4 Brown, Handzus, Kopitar podaja; Guite, Hlinka, Smyth, Stastny