9.09

8 let, 1 mesec

Četrtek, 20. 12. 2007, 9.09

"Rdeča krila" še vedno vroča

V severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL je Detorit slavil zmago proti Los Angelesu. Šest golov je doseglo šest različnih strelcev. Z zmago ostajajo "rdeča krila" še vedno vroča.

Slovenski zvezdnik v kraljevskem dresu Anže Kopitar še naprej pridno zbira točke, njegova ekipa pač ne. Hrušičan je na tekmi proti Detroitu vpisal podaji, a so bila Rdeča krila na domačem ledu kljub temu pretrd oreh za Los Angeles, ki je klonil z 2:6. Tekma v Detroitu je bila izenačena vse do polovice tekme. Domačini so sicer povedli z 2:0, a so jih Kralji že na začetku druge tretjine ujeli. Sledil pa je popoln mrk Kalifornijcev, ki so do konca tekme še štirikrat spustili plošček v svojo mrežo.

"Obstaja razlog, zakaj je Detroit najboljše moštvo v ligi. Preprosto: vsi štirje napadi so na isti ravni, prav tako pa tudi vseh šest branilcev," je s pohvalami na račun gostiteljev skušal poraz omiliti vratar Kraljev Jason LaBarbera. V vrstah gostiteljev velja pohvaliti Henrika Zetterberga in Dana Clearyja, ki sta dosegla po gol in podajo, zelo radodaren pa je bil tudi branilec Niklas Kronwall, ki je prispeval kar štiri podaje. Rdeča krila so tako zmagala še desetič na zadnjih 11 tekmah, medtem ko je najslabša ekipa lige Los Angeles zabeležila še peti zaporedni poraz.

Liga NHL, 19. december:

New York : Buffalo 2:1 Witt Roy; Afinogenov

Detroit : Los Angeles 6:2 Zetterberg, Huidler, Holmstrom, Cleary, Franzen, Flippula; Brown, O'Sullivan, Kopitar: 22 minut, 2 podaji 2 strela

Chicago : Nashville 5:2 Lang 2, Byfuglien, Sharp 2; Dumont, Bonk

Anaheim : Colorado 2:1* Pronger, Schneider; McCormik