6. 5. 2012,
20.13

Nedelja, 6. 5. 2012, 20.13

Rusi tudi preko Norvežanov

Rusi so na drugi tekmi svetovnega prvenstva elitne divizije, suvereno premagali Norvežane. Po dveh tekmah so za enkrat še neporaženi.

Trener Rusov, Zinetula Bilyaletdinov, je svojo ekipo več kot odlično pripravil na turnir, saj je s šestimi točkami, torej dvema dobljenima tekmama, trenutno na prvem mestu lestvice. Proti Norvežanom jih je čakala težka tekma, vendar se niso predajali. Po prvi tretjini, ki je minila brez zadetka, so se igralci obeh ekip razigrali v drugem delu in po koncu druge tretjine je bil rezultat 3:2. Norvežane je v igri držal ''power-play''. Kljub vsemu so se Rusi v zadnjem delu tekme zbrali in še z enim zadetkom Perezhogia, takoj po začetku zadnje tretjine, povedli s 4:2. Norvežani jih niso uspeli ujeti in tako so eni izmed glavnih favoritov ostali neporaženi. V naslednjem obračunu jih čaka še težje delo, saj se bodo spopadli z Nemci, ki pa so do sedaj pokazali dobre predstave.