10. 12. 2007,
12.59

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 12.59

Tretjič zapored

ZM Olimpija je zmagala na težkem gostovanju v Beljaku in s tem ohranila nekaj možnosti za preboj v drugi del tekmovanja.

Tekma se sicer za zeleno-bele ni dobro začela, saj so s slabim pristopom že po dobrih šestih minutah zaostajali z 0:2, ko sta ob izenačenih močeh na ledu zadela Martin Oraze in Günther Lanzinger. A že po 30 sekundah po drugem avstrijskem golu je preobrat z učinkovito zaključenim hitrim protinapadom napovedal Egon Murič.

Druga tretjina je bila popolnoma v znamenju "zmajev". Najprej je v 30. minuti izid na 2:2 ob prednosti igralca več izenačil Kevin Mitchell, igra s petimi proti štirim, ki je bila večino sezone rak rana Olimpije, pa je tokrat obrodila sadove tudi za prvo vodstvo na tekmi, ko je v 34. minuti zadel Raffaele Intranuovo. Za Avstrijce je bil šok očitno velik, saj je le minuto pozneje Jaka Avgustinčič povišal že na 4:2.

Zapele so tudi pesti

Na začetku zadnje tretjine so imeli gostitelji za kratek čas celo dva igralca več na ledu, a obramba na čelu z vratarjem Alexom Westlundom se ni dala. Zato pa je še en žebelj v avstrijsko krsto (ob igri z igralcem manj) zabil neuničljivi Olimpijin veteran Tomaž Vnuk, ko je v 47. minuti zadel za 5:2. V tem delu sta si kazen igre prislužila Michael Stewart na domači in Boštjan Groznik. Gert Acker, ki so mu tako kot soigralcem ob koncu malce popustili živci, je grobo startal na Intranuova, vse skupaj pa sta s pestmi skušala "rešiti" Groznik in Stewart ter posledično morala predčasno z ledu.

Olimpija bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala v torek, 18. decembra, ko bo gostovala v Linzu.