8 let, 1 mesec

Nedelja, 16. 12. 2007, 17.57

Večni derbi Montrealu

V noči na nedeljo je bilo v hokejski ligi NHL odigranih kar 13 tekem.

Večni derbi med najuspešnejšima moštvoma v zgodovini lige, Torontom in Montrealom, je pripadel slednjim. Detroit in Ottawa še naprej blestita, Los Angeles Anžeta Kopitarja pa je zabeležil nov poraz na domačem ledu.

Minnesota je z 2:1 ugnala Los Angeles, izkazal pa se je vratar Josh Harding, ki je kljub prehladu ubranil 35 strelov na svoj gol. Med njimi tudi vseh pet Hrušičana Kopitarja, ki je moral zaradi grobosti kar dvakrat z leda. Kralji tudi sicer niso prav blesteli, saj še vedno ne znajo ubraniti gola ob igri z igralcem manj na ledu, v tej prvini pa so med najslabšimi v ligi. Za Minnesoto je v četrti minuti prve tretjine zadel Marian Gaborik, Brian Rolston je v drugi tretjini izenačil, Rob Blake pa je ob dodatnem napadalcu na ledu le dobro minuto pred koncem tekme postavil končni izid srečanja. Los Angeles je tokrat vknjižil že 19. poraz v letošnji sezoni, ob tem ima tudi 12 zmag, s čimer ostaja najslabše moštvo v ligi NHL.

Rezultati

New Jersey Devils : Phoenix Coyotes 1:4 Parise; Sjoström 2, Vrbata, Hanzal

San Jose Sharks : Dallas Stars 2:4 Setoguchi, Rissimiller; Morrow, Ribeiro, Miettinen, Ott

Buffalo Sabres : Chicago Blackhawks 3:1 Vanek, Stafford, Pominville; Kane

Detroit Red Wings : Florida Panhers 5:2 Datsjuk, Franzen, Cleary, Rafalski, Filppula; Jokinen, Dvorak

Ottawa Senators : Atlanta Thrashers 7:3 Heatley 2, Foligno, Kelly, Meszaros, Corvo, Vermette

Montreal Canadiens : Toronto Maple Leafs 4:1 Koivu 2, Kostsitsyn, Kovalev; Devereaux

Boston Bruins : Columbus Blue Jackets 2:0 Reich, Sturm

New York Islanders : Pittsburgh Penguins 2:3 Park, Vasicek; Crosby, Whitney, Kennedy

Philadelphia Flyers : Carolina Hurricanes 5:6 * Lupul 3, Hartnell, Briere; Wallin, Walker, Cullen, Staal, Letowski

Tampa Bay Lightning : Washington Capitals 2:3 Ranger, Lecavalier; Fleischmann, Steckel, Pothier

Colorado Avalanche : Nashville Predators 3:1 Stastny, Svatos, Leopold; Gelinas

Edmonton Oilers : Vancouver Canucks 2:1 * Horcoff; Ohlund

Los Angeles Kings : Minnesota Wild 1:2 Blake; Gaborik, Rolston