21. 8. 2010,
22.12

Sobota, 21. 8. 2010, 22.12

Zadetka Mitchella in Petrika razorožila Jeseničane

Beljaški VSV je zmagovalec letošnje poletne hokejske lige Rudi Hiti na Bledu. Na zadnji tekmi turnirja so Beljačani premagali igralce Acroni Jesenic, branilce naslova, s 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)¸.

Jeseničani so že na začetku imeli številčno premoč, a so bili tudi nevarni za beljaškega vratarja Prohasko. V trenutku, ko se je pri gostih na led vrnil igralec s kazenske klopi, so prek Altmanna dosegli vodilni zadetek. Jeseničane zaostanek ni zmedel in so v 10. minuti prek Jegliča izid izenačili. V 13 minuti bi Beljačani spet lahko povedli, a je jeseniški vratar Soumalainen s parado preprečil veselje Kaspitzu.

V 27 minuti sta srečo poizkusila Lysak in Cavosie, a je Prohaska oba strela odbil. V 31 minuti so se spet oglasili maloštevilni navijači VSV, ko je po samostojnem prodoru zadel Tomaž Razingar. V 36 minuti je Lysak v trenutku, ko so imeli železarji igralca manj, z močnim strelom zadel vratnico. Zadnja tretjina se ni začela po željah Jeseničanov, saj so po minuti in 28 sekundah prejeli še tretji zadetek. Zadetka Mitchella in Petrika sta dokončno razorožila Jeseničane. Elikov gol šest minut pred koncem, ko so imeli aktualni slovenski prvaki dva igralca več na ledu, je le omilil poraz. Končna zmaga Beljaka je povsem zaslužena.