20.49

8 let, 1 mesec

Sobota, 13. 9. 2008, 20.49

Železarji poraženi iz Gradca

Hokejisti jeseniškega Acronija so s porazom v Gradcu sklenili priprave na novo sezono. V zadnjem prijateljskem obračunu Železarjev so bil Graz 99ers boljši s 5:2.

Gorenjci so zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom prvenstva v ligi EBEL začeli zelo poletno. Že v uvodnih minutah so nekajkrat ogreli domačega vratarja Dova Grummet-Morrisa, ki pa se je podobno kot na Jesenicah tudi na tekmi v Gradcu izkazal. Slovenski državni prvaki niso izkoristili svojih priložnosti, gola za Jesenice pa sta prispevala Conny Strömberg in Gregor Polončič.

Na drugi strani je moral jeseniški vratar Gaber Glavič po plošček v svojo mrežo kar petkrat. Premagali so ga Day, Stuart, Schildorfer, Horsky in Winzig.

Železarji so tako niz prijateljskih tekem zaključili s porazom (v devetih pripravljalnih tekmah so štirikrat zmagali in petkrat izgubili), do naslednjega petka, ko se prične tekmovanje v avstrijski ligi EBEL, pa jih čaka še nekaj dela za odpravo napak.