NATISNI PISAVA

Dirka po Španiji, 1. etapa

Ekipi Movistar kronometer, Castroviejo prvi vodilni

Avtor: Rajko Petek

Pamplona - Španska ekipa Movistar je zmagala v ekipnem kronometru 1. etape 67. kolesarske dirke po Španiji (2.WT). Prvi nosilec rdeče majice vodilnega v skupnem seštevku je Jonathan Castroviejo.

0
0
0
0
0

Na letošnji dirki po Španiji, ki se bo 9. septembra zaključila v Madridu, nastopajo kolesarji 22 ekip. Na štartu uvodne etape letošnje dirke sta bili dve legendi španskega kolesarstva, Miguel Indurain in Jose Miguel Echavarri. Slednji je ustanovitelj ekipe, ki se v zadnjih dveh sezonah imenuje Movistar. Cilj ekipnega kronometra je bil na znamenitem stadionu v Pamploni, na katerem se odvijajo bikoborbe. Na dirki nastopajo kolesarji tridesetih držav. Kar 48 kolesarjev prihaja iz Španije. Na letošnji dirki nastopajo kar štirje kolesarji, ki so v svoji karieri vsaj enkrat zmagali v skupnem seštevku dirke po Španiji. Poleg lanskega zmagovalca Juana Joseja Coba so na dirki še Alejandro Valverde, Denis Menčov in Alberto Contador. S prvo etapo, v kateri je bila na sporedu skoraj 17 kilometrov dolga ekipna vožnja na čas, so najhitreje opravili kolesarji ekipe Movistar. Prvi je ciljno črto prečkal španski podprvak v posamičnem kronometru Jonathan Castroviejo. Petindvajsetletni kolesar bo v 2. etapi kolesaril v rdeči majici vodilnega v skupnem seštevku.

1. etapa: Rabobank (Niz)

Letošnje svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu bo na sporedu med 15. in 23. septembrom v nizozemski pokrajini Limburg. Prvič nov format prvenstva.

Vasil Kirijenka v Sky

Enaintridesetletni Belorus Vasil Kirijenka je podpisal triletno pogodbo z britansko kolesarsko ekipo Sky. Po štirih sezonah tako zapušča špansko ekipo Movistar.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Dirka po Franciji

Na jubilejni 100. dirki po Franciji se je velike zmage veselil Chris Froome.

Anketa

Kaj pomeni vrnitev Milenka Ačimović na mesto športnega direktorja nogometnega kluba Olimpije?

Preizkusite 7-dnevno brezplačno geslo bizi.si!

Vsak dan lahko preverite dnevno sveže podatke o blokadah TRR-jev, objavah stečajev, likvidni sposobnosti in bonitetno oceno podjetij.