NATISNI PISAVA

Dirka po Španiji, 1. etapa

Ekipi Movistar kronometer, Castroviejo prvi vodilni

Avtor: Rajko Petek

Pamplona - Španska ekipa Movistar je zmagala v ekipnem kronometru 1. etape 67. kolesarske dirke po Španiji (2.WT). Prvi nosilec rdeče majice vodilnega v skupnem seštevku je Jonathan Castroviejo.

Na letošnji dirki po Španiji, ki se bo 9. septembra zaključila v Madridu, nastopajo kolesarji 22 ekip. Na štartu uvodne etape letošnje dirke sta bili dve legendi španskega kolesarstva, Miguel Indurain in Jose Miguel Echavarri. Slednji je ustanovitelj ekipe, ki se v zadnjih dveh sezonah imenuje Movistar. Cilj ekipnega kronometra je bil na znamenitem stadionu v Pamploni, na katerem se odvijajo bikoborbe. Na dirki nastopajo kolesarji tridesetih držav. Kar 48 kolesarjev prihaja iz Španije. Na letošnji dirki nastopajo kar štirje kolesarji, ki so v svoji karieri vsaj enkrat zmagali v skupnem seštevku dirke po Španiji. Poleg lanskega zmagovalca Juana Joseja Coba so na dirki še Alejandro Valverde, Denis Menčov in Alberto Contador. S prvo etapo, v kateri je bila na sporedu skoraj 17 kilometrov dolga ekipna vožnja na čas, so najhitreje opravili kolesarji ekipe Movistar. Prvi je ciljno črto prečkal španski podprvak v posamičnem kronometru Jonathan Castroviejo. Petindvajsetletni kolesar bo v 2. etapi kolesaril v rdeči majici vodilnega v skupnem seštevku.

1. etapa: Rabobank (Niz)

Letošnje svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu bo na sporedu med 15. in 23. septembrom v nizozemski pokrajini Limburg. Prvič nov format prvenstva.