NATISNI PISAVA

Rajšp peti, Pibernik šesti na Češkem

Avtor: Rajko Petek

Hradec Kralove - Kolesarji Radenske so uspešno nastopili na dveh kolesarskih dirkah na Češkem. Na petkovem večernem kriteriju je bil Luka Pibernik šesti, na sobotni dirki pa Andrej Rajšp peti.

V petek zvečer je bil na sporedu uro dolg kriterij po ulicah mesta Hradec Kralove. Do cilja je uspelo prikolesariti le desetim kolesarjem med katerimi sta bila tudi Slovenca Luka Pibernik na 6. ter Jan Polanc na 10. mestu. Zmage se je na kriteriju s ciljnim šprintom v zadnjem krogu veselil domačin Alois Kankovsky. V soboto je bila na sporedu 180 kilometrov dolga dirka druge kategorije, na kateri se je s 5. mestom izkazal Andrej Rajšp. Dirko so z izjemo Blaža Bogataja končali vsi slovenski kolesarji. Zmage se je veselil domačin Martin Hacecky.

Odstop:

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Se lahko Maribor po blamaži v Londonu pobere in si zagotovi osmino finala lige prvakov?