14.54

Blaža Klemenčič gorsko kolesarstvo maraton

Sobota, 29. 6. 2013, 14.54

Blaža Klemenčič peta na maratonu

Slovenska gorska kolesarka Blaža Klemenčič je na svetovnem prvenstvu v maratonu v Kirchbergu osvojila peto mesto.

Zmagala je Norvežanka Gunn-Rita Dahle Flesjaa pred Britanko Sally Bingham in Švicarko Esther Süss. Najboljša uvrstitev Klemenčičeve v svetovnem pokalu sega v leto 2005, ko je v St. Wendelu zmagala, kar je sploh prva slovenska zmaga v gorsko kolesarskem svetovnem pokalu. V Lillehammerju je bila na svetovnem prvenstvu istega leta v disciplini maraton druga, v Bad Goisernu pa leta 2004 tretja.

V moški konkurenci je v Kirchbergu zmagal Švicar Christoph Sauser pred Avstrijcem Albanom Lakato in Kolumbijcem Leonardom Hectorjem Paezom Leonom. Nastopila sta tudi dva Slovenca, Lenart Noč je bil 60., Borut Ramšak pa 123.

Večina slovenskih gorskih kolesarjev se bo slovenski javnosti predstavila v nedeljo, ko bo v Kamniku na sporedu mednarodna dirka v olimpijskem krosu.