28. 3. 2010,
16.35

Nedelja, 28. 3. 2010, 16.35

Fedrigo slavil zmago na dirki Criterium International

Zmagovalec 78. kolesarske dirke Criterium International (2.HC) je Francoz Pierrick Fedrigo. Dopoldanska etapa je pripadla Russlu Downingu. V popoldanski posamični vožnji na čas je zmagal David Millar.

V dopoldanski 75 kilometrov dolgi etapi je o zmagovalcu odločal ciljni šprint glavnine, v katerem je bil najhitrejši Russel Downing. Vsi favoriti za končno zmago so dopoldne hranili moči za popoldansko posamično vožnjo na čas. V slednji je slavil David Millar, ki je za dve sekundi premagal Alberta Contadorja. Na tretje mesto se je uvrstil Michael Rogers, ki je bil še dve sekundi počasnejši.

Fedrigo, ki se je na traso podal kot zadnji, je zaostal le 17 sekund, kar je bilo dovolj, da je slavil v skupnem seštevku dirke. Na drugem mestu je dirko končal Michael Rogers, medtem ko je bil tretji Tiago Machado. Alberto Contador je dirko končal na 15., Lance Armstrong pa na 47. mestu.