8. 8. 2015,
8.48

Sobota, 8. 8. 2015, 8.48

Jure Kocjan izgubil skupno vodstvo

Slovenski kolesar Jure Kocjan, član ekipe SmartStop, je bil 13. v peti etapi dirke po Utahu, ki je v dolžini 89 km potekala po mestu Salt Lake City.

Za zmagovalcem, Kanadčanom Michaelom Woodsom (Optum), je Jure Kocijan zaostal devet sekund in izgubil skupno vodstvo. Z drugo zaporedno zmago je sedaj vodilni Woods, ki je dan začel s 14 sekundami zaostanka. Kocjan je sedaj skupno tretji s petimi sekundami zaostanka za Woodsom, drugi je Američan Brent Bookwalter (BMC Racing), ki zaostaja štiri sekunde.

Janez Brajkovič (United HealthCare), drugi slovenski tekmovalec, je bil 22. (+19 sekund) in je skupno 19. (+29 sekund).