8. 9. 2014,
8.35

Ponedeljek, 8. 9. 2014, 8.35

Kocjan v Alberti potrdil solidno formo

Jure Kocjan, eden od slovenskih kandidatov za nastop na svetovnem kolesarskem svetovnem prvenstvu, je na Dirki po Alberti pokazal solidno formo.

Kocjan je v skupnem seštevku zasedel 26. mesto, možnosti za boljšo uvrstitev pa si je praktično zapravil s slabim prologom. V nadaljevanju je bil boljši, vrhunec pa dosegel s tretjim mestom v šprintu 4. etape. Kocjan je še vedno vodilni na lestvici America Tour.

Petdnevno dirko je dobil Južnoafričan Daryl Impey, ki je imel na koncu le sekundo prednosti pred Nizozemcem Tomom Dumoulinom, Kocjan, član ekipe SmartStop, je zaostal dve minuti in štiri sekunde.

Drugi slovenski predstavnik Matej Mohorič (Cannondale) je zaostal 13 minut in 57 sekund, kar ga je uvrstilo na 64. mesto. Tudi aktualni svetovni prvak med mlajšimi člani je imel eno odlično etapno uvrstitev, v drugi etapi je bil peti.