8 let, 1 mesec

Jure Kocjan Aldo Ino Ilešič

Sobota, 6. 8. 2011, 14.51

Kocjan zaostal le za Modolom

Sacha Modolo je slavil v 4. etapi 21. kolesarske dirke po Danski (2.HC). Na sijajno 2. mesto se je uvrstil Jure Kocjan. Popoldanski kronometer bo dal končnega zmagovalca dirke.

V soboto sta na dirki po Danski na sporedu dve etapi. Z dopoldansko 111 kilometrov dolgo etapo so kolesarji že opravili. Po pričakovanju je o zmagovalcu etape odločil ciljni šprint glavnine. Že svojo drugo etapno zmago na tej dirki in peto letošnjo je slavil Sacha Modolo. Slovenec Jure Kocjan je že tretjič v letošnji sezoni zasedel drugo mesto. "Kaj naj? Vedno se najde kdo, ki je veliko boljši. Tokrat je to Modolo, ki je slavil suvereno zmago. Zadnji kilometer je bil dovolj zahteven, da ni mogel ravno vsak šprintati. Vseeno sem vesel drugega mesta. Vsak dan se boljše počutim in vesel sem, da se vrača forma, v kateri sem bil spomladi. Jutri bo še ena priložnost," je po etapi za Sportal povedal Kocjan. Na 3. mestu je etapo končal Daniele Bennati.

Popoldne bo na sporedu 13,2 kilometra dolg posamičen kronometer, ki bo določil končnega zmagovalca dirke. Dirka se bo končala v nedeljo, ko bo na sporedu 162 kilometrov dolga etapa. V slednji lahko pričakujemo ciljni šprint glavnine.