Ethan Hayter Thymen Arensman Dirka po Poljski

Četrtek, 4. 8. 2022, 18.18

Dirka po Poljski, 6. etapa

Kronometer Arensmanu, skupno vodstvo Hayterju

Thymen Arensman | Thymen Arensman je zmagovalec predzadnje etape letošnje Dirke po Poljski. | Foto Guliverimage

Thymen Arensman je zmagovalec predzadnje etape letošnje Dirke po Poljski.

Kronometer kolesarske dirke po Poljski je spremenil vrstni red kolesarske dirke po Poljski. Vožnjo na čas v šesti, predzadnji etapi, dolgi 11,8 kilometra, je dobil Nizozemec Thymen Arensman (DSM), skupno vodstvo pa je prevzel Britanec Ethan Hayter (Ineos Granadiers), ki ima pred zadnjo etapo 11 sekund prednosti pred Arensmanom.

Phil Bauhaus
Sportal Bauhaus se je izognil skupinski nesreči in dobil peto etapo

Večina strokovnjakov se je strinjala, da bo vožnja na čas odločila letošnjega zmagovalca dirke svetovne serije. Imenovali so jo kar kraljevsko etapo, saj kronometer ni bil ravninski, ampak so kolesarji v njem morali pokazati tudi sposobnosti v vožnji navkreber.

V tem je bil najboljši Arensman, ki je za sedem sekund premagal Američana Magnusa Sheffielda, Hayter na tretjem mestu pa je zaostal osem sekund.

Remi Cavagna, specialist za vožnjo na čas, je bil četrti, od favoritov se je Španec Pello Bilbao uvrstil na deveto (+0:32), Kolumbijec Sergio Higuita, vodilni po petih etapah, na 16. (+0:50), Italijan Diego Ulissi, dvakratni zmagovalec dirke po Sloveniji, pa na 17. mesto (+0:53).

Mnogi menijo, da je dirka, kar se tiče zmagovalca, odločena, pri tem se sklicujejo na moč ekipe Ineosa.

Sportal Kolesarji besni zaradi "ležečega policaja": To je nesprejemljivo!