18.36

Michael Matthews Simon Špilak

Torek, 16. 6. 2015, 18.36

Matthewsu šprint četrte etape, Dumoulin ostaja v vodstvu

Avstralski kolesar Michael Matthews (Orica GreenEdge) je zmagovalec četrte etape dirke po Švici, ki se je znova končala s šprintom. Simon Špilak je v skupnem seštevku na 10. mestu.

Drugo mesto je po 193 kilometrih od Flimsa do Schwarzenbacha osvojil Slovak Peter Sagan, tretji je bil Belgijec Greg van Avermaet. Skupno vodstvo je tudi po četrti etapi zadržal Nizozemec Tom Dumoulin (Giant Alpecin).

Po začetnih 60 kilometrih so kolesarji na švicarski pentlji znova zavili v gore, danes so jih čakali štirje kategorizirani gorski cilji. Vse poskuse pobegov so uspešno polovile vodilne ekipe, tako da je o končnem zmagovalcu etape znova odločal šprint. Tega je bolje začel Sagan, a je bil nekoliko prehiter, Michael Matthews je potegnil po drugi strani in si privozil zmago. Slovaku je ostalo zadovoljstvo, da je z le sekundo zaostanka na drugem mestu skupne razvrstitve.

Od Slovencev je bil danes najboljši Simon Špilak (Katjuša), ki je v cilj prikolesaril na 24. mestu in za zmagovalcem zaostal devet sekund. Tudi v skupnem seštevku je izmed Slovencev najboljši Špilak, ki je na 10. mestu, za vodilnim zaostaja 32 sekund.