Pariz - Nica kolesarska dirka Richie Porte

Sobota, 11. 3. 2017, 18.46

PARIZ-NICA, 7. ETAPA

Portu etapa, Henau majica vodilnega na dirki Pariz-Nica

Richie Porte | Foto Getty Images

Avstralski kolesar Richie Porte, član ekipe BMC, je zmagovalec sedme etape dirke Pariz-Nica, ki se je končala z vzponom prve kategorije na Col de la Couillole. Drugi je bil Španec Alberto Contador, tretji pa Kolumbijec Sergio Henao.

Porte je napadel dobra dva kilometra od ciljne črte in hitro naredil razliko proti Contadorju, Henau in tudi Ircu Danu Martinu, ki pa je popustil nekaj metrov prej. Contador in Henao sta na koncu obračunala za drugo mesto, Španec se je Kolumbijca "rešil" v zadnjem kilometru, kljub temu pa je Henao prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Od Slovencev je bil v etapi najboljši Grega Bole (Bahrajn Merida) na 91. mestu in z zaostankom 29 minut. Jan Polanc (UAE Team Emirates), ki je bil danes med ubežniki, je končal na 102. mestu, Kristijan Koren (Cannondale Drapac) na 135., Luka Pibernik na 136. mestu in Borut Božič (oba Bahrajn Merida) na 142.

Skupno ima Henao 30 sekund prednosti pred Martinom in 31 pred Contadorjem. Najboljši Slovenec ostaja Koren, ki je po novem 48., Pibernik je 95., Polanc 111., Bole 135. in Božič 146.