Vallnord Pal Arinsal, svetovni pokal v olimpijskem krosu

Tanja Žakelj do izida sezone v Andori

Tanja Žakelj | Tanja Žakelj v tej sezoni boljša še ni bila. | Foto Grega Stopar

Tanja Žakelj v tej sezoni boljša še ni bila.

Najboljša slovenska tekmovalka v olimpijskem krosu, Tanja Žakelj, je s 16. mestom v Vallnord Pal Arinsalu dosegla najboljši izid sezone v svetovnem pokalu gorskega kolesarstva. Zmagala je Nizozemka Anne Terpstra.

Žakljeva je na četrti tekmi svetovnega pokala, na prvih dveh ni dirkala, zabeležila najboljši izid do tega trenutka. Pred tem je bila v Leogangu v Avstriji 19., v češkem Novem Mestu je zasedla 38. mesto, v švicarskem Lenzerheideju pa je bila pretekli konec tedna 26.

Danes je slavila Nizozemka Terpstra, ki je imela v cilju 57 sekund prednosti pred Avstrijko Mono Mitterwallner. Tretja je bila Švicarka Ramona Forchini, ki je zaostala 1:34 minute. Triintridesetletna Idrijčanka je v cilj prišla 4:31 minute za zmagovalko.

V moški konkurenci je zmago v Andori slavil Italijan Luca Braidot. Po šestih krogih je za deset sekund ugnal Španca Davida Valera Serrana. Tretji je bil s 27 sekundami zaostanka Švicar Nino Schurter. Med nastopajočimi slovenskih predstavnikov ni bilo.

Naslednja postaja svetovnega pokala v gorskem kolesarstvu bo ameriški Snowshoe. Tam se bodo tako v spustu kot v krosu najboljši merili med 29. in 31. julijem.