7. 8. 2015,
10.30

Petek, 7. 8. 2015, 10.30

V Utahu vsi gledajo v hrbet Slovencu

Slovenski kolesar Jure Kocjan, član ekipe SmartStop, je bil tretji v ciljnem sprintu četrte etape dirke po Utahu med krajema Soldier Hollow in Heber Valley, dolge 205,2 kilometra.

S tem je prevzel tudi skupno vodstvo na dirki. Zmagal je Američan Eric Young (Optum) pred Avstralcem Dionom Smithom (Hincapie).

Janez Brajkovič (United HealthCare), drugi slovenski tekmovalec, je bil v času zmagovalca 19. in je skupno 24. (+14 sekund).

Jure Kocjan, ki je zmagal v drugi etapi in bil četrti v tretji etapi, ima v seštevku le dve sekundi prednosti pred Američanom Robinom Carpenterjem (Hincapie). Tretji je njegov rojak Brent Bookwalter (BMC Racing), ki zaostaja štiri sekunde.