NATISNI PISAVA

Zaključni boji EP U20

Slovenija sedma, naslov prvaka v Litvo

Avtor: Sportal

Ljubljana - Slovenski košarkarji so na EP do 20 let po zmagi nad Grki osvojila sedmo mesto. Za evropski naslov so se v Stožicah pomerili košarkarji Litve in Francije. Za eno točko so zmagali Litovci.

0
0
0
0
0

Izbranci Zmaga Sagadina so v četrtfinalu pred okrog šest tisoč gledalci morali priznati premoč Franciji. Po začetnem zaostanku je Slovenija po devetih zaporednih točkah prišla do vodstva in ga držala vse do konca prvega polčasa. Na začetku drugega polčasa pa je sledil slovenski mrk, Francozi so to izkoristili in z delnim izidom 21:3 prišli do vodstva za 14 točk. Pred zadnjimi desetimiminutami je bil rezultat 54:40 v korist Francozov. Njihova prednost šest minut in pol pred koncem pa je znašala tudi že 24 točk (66:42). Na ta način se je Slovenija s prvim porazom poslovila od boja za odličja.

Slovenski košarkarji so v prvi tekmi za boj od petega do osmega mesta izgubili z Nemčijo. Slovenija je EP sklenila z zmago proti Grčiji in zasedla sedmo mesto. Nemci so v tekmi za peto mesto premagali Latvijce. Bronastka odličja so si nadeli Španci, ki so za točko premagali srbske mladce.

V velikem finalu sta se pomerili izbrani vrsti Francije in Litve. S 50:49 je bila boljša slednja.

V idealno peterko EP do 20 let je bil izbran Klemen Prepelič, sestavljajo pa jo še Leo Westermann (Francija), ki je hkrati postal tudi najboljši igralec tekmovanja (MVP), Daniel Diez (Španija), Rudy Gobert (Francija) in Edgaras Ulanovas (Litva). Priznanje za "fair play" je prejel zdravnik slovenske reprezentance Slobodan Macura.

Finale in za 3. mesto

Finale
Litva : Francija 50:49
Mockevičius 11, Skucas 10; Toupane 16

Za 3. mesto
Srbija : Španija 66:67
Mitrović 15, 10 sk., Drenovac 10; Fernandez 16, Guerry 13, 6 sk.

Tekme od 5. do 8. mesta

Sobota
Nemčija : Slovenija 65:53 (42:48, 30:35, 10:21)

za 7. mesto:
Grčija : Slovenija 61:80 (47:60, 29:39, 11:20)

Sobota:
Srbija : Litva 68:73 (52:53, 30:37, 17:21)
Bogdanović 16, Cvetković 15; Skucas 14, Cizauskas 13

Španija : Francija 59:66 (44:47, 31:31, 15:16)
Diez 17, 13 sk., Abrines 15; Invernizzi 16, Westermann 12

Četrtfinale:

Petek:
Slovenija : Francija 54:77 (40:54, 32:28, 19:15)

EP U20 - drugi del

Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let se je brez poraza uvrstila v četrtfinale EP, kjer se bo v petek pomerila s Francijo. Na šesti tekmi so s 70:63 premagali Španijo.

EP U20 - prvi del

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov si je že po drugi tekmi EP priigrala nastop v nadaljevanju tekmovanja. V tretji tekmi pa je opravila še z Litvo.

Vse o EP U20 v Sloveniji

Prvenstvo mlajših članov do 20 let je končano. Zlata so se veselili Litovci, Slovenci s sedmimi zmagami in dvema porazoma sedmi.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
EuroBasket skozi Sportalove zgodbe

Ste že pozabili, kaj se je dogajalo na EuroBasketu? Ponujamo vam nepozaben sprehod skozi drevored najzanimivejših Sportalovih zgodb.

Anketa

Se bo slovenskim hokejistom na svetovnem prvenstvu divizije I, skupine A, v južnokorejskem Goyangu uspelo vrniti med elito?