0
0
0
0
0
NATISNI PISAVA

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2013

Srbi so si le izborili mesto v Sloveniji

Avtor: Sportal

Ljubljana - Kvalifikacije za EP 2013, ki ga bo gostila Slovenija, so se v torek končale. Znanih je vseh 24 reprezentanc, ki se bodo potegovale za naslov evropskega prvaka.

0
0
0
0
0
Pin It

Reprezentance so bile razdeljene v šest skupin. Na EP so potovale prvi ekipi in štiri najboljše tretje reprezentance.

V izjemno nezavidljivem položaju so bili pred zadnjim krogom Srbi, ki so morali premagati Izraelce, sicer bi pomahali Sloveniji in evropskemu prvenstvu z belo zastavo. Na koncu si je četa Dušana Ivkovića le zagotovila nastop na prvenstvu Stare celine.

Žreb skupin za EP bo 18. novembra v Postonjski jami, 24 kroglic pa bodo tvorile naslednje države: Slovenija, Belgija, Bosna in Hercegovina, Hrvaška, Češka, Makedonija, Finska, Francija, Gruzija, Nemčija, Velika Britanija, Grčija, Izrael, Italija, Latvija, Litva, Črna gora, Poljska, Rusija, Srbija, Španija, Turčija in Ukrajina.

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2013

Skupina A

Islandija : Estonija 67:86
Stefansson 19, Magnusson 16; Kangur 26, Vene 16 (9 skokov)

Slovaška : Črna gora 81:94
Gavel 23, Pandula 20; Šehović 16, Bjelica 15

Slovaška : Srbija 71:93
Gavel 26 (7 podaj), Sykora 12; Teodosić 15 (7 podaj), Krstić 14.

Islandija : Izrael 83:110
Palsson 19, Stefansson 17 (6 podaj); Casspi (7 skokov) in Limonad po 17.

Estonija : Črna gora 64:77
Dorbek 16, Talts in Vene po 11; Šehović 22 (6 skokov), Dašić 15.

Islandija : Srbija 78:91
Stefansson 21; Savanović 18.

Črna gora : Izrael 75:69
Suad Šehović, Sekulić in Rochestie po 12; Eliyahu 22

Estonija : Slovaška 95:74
Talts 16 (11 skokov); Vojtek 13

Slovaška : Islandija 75:81
Gavel 31; Stefansson 28.

Srbija : Črna gora 71:73
Teodošić 21; Šehović 17, 10 sk., Popović in Dubljević 11

Izrael : Estonija 86:88
Casspi 23 (7 skokov); Kangur 21 (7 skokov)

Slovaška : Izrael 64:82
Gavel 22 (5 asistenc); Tyus 18 (7 skokov), Eliyahu 14.

Srbija : Estonija 88:63
Krstić (5 skokov) in Teodosić (5 podaj) po 12; Hallik 11, Vene 10 (7 skokov)

Črna gora : Islandija 85:67
Dašić 15 (7 skokov), Sekulić 13 (9 skokov); Baeringsson 19 (6 skokov), Sigurdarson 15

Slovaška : Estonija 70:84
Gavel 35; Vene 16, Talts 15, Dorbek 12

Srbija : Islandija 114:58
Krstić 15, Kešelj 13, Savanović 12; Sigurdarson 14

Izrael : Črna gora 76:81
Casspi 20, Tyus 16; Dašić 20, Dubljević 18, Rochestie 16

Islandija : Slovaška 84:86
Baeringsson 21, Stefansson 20; Gavel 35, Pandula 17

Estonija : Izrael 53:84
Talts 14; Casspi 26, Eliyahu 21

Črna gora : Srbija 72:62
Šehović 20, Dašić 13; Teodosić 13

Srbija : Slovaška 87:62
Nedović 20; Bilik 16

Črna gora : Estonija 76:67
Dasić 14; Arbet 12

Izrael : Islandija 92:75
Casspi 22; Sigurdarson 21

Izrael : Slovaška 106:73
Casspi 18in Eliyahu 18; Vojtek 17, Pandula 14

Estonija : Srbija 88:81
Kangur 19, Arbet 17; Krstić 20, Teodosić in Tepić 16

Islandija : Črna Gora 92:101
Stefansson 32, Baeringsson 22; Dasić 38, Rochestie 31

Estonija : Islandija 80:58
Vene 23 (7 skokov), Arbet 11 (5 skokov); Stefansson 13, Sigurdarson 12.

Črna Gora : Slovaška 80:48
Dubljević 25 (12 skokov), Dašić 13 (9 skokov); Pandula 11, Vojtek in Mrviš po 8.

Srbija : Izrael 83:67
Tepić 16, Bjelica 12; Casspi 20, Pnini 13.


Lestvica
1. Črna Gora 10 tekem - 20 točk *
2. Izrael 10 - 16 *
3. Srbija 10 - 16 *
4. Estonija 10 - 16
5. Islandija 10 - 11
6. Slovaška 10 - 11

*- uvrščeni na EP

Skupina B:

Švedska : Luksemburg 111:74
Saks 16, Jerebko in Maraker 14; Jones 17, Picard 14

Azerbajdžan : Nemčija 68:95
Davis 31, Haciyeva 11; Staiger 18, Schaffartzik 16

Bolgarija : Nemčija 70:82
Simmons 21 (9 skokov), Kostov 11; Jagla 19 (10 skokov), Günther 16.

Švedska : Azerbajdžan 96:79
Maraker 19 (5 podaj), Jerebko 18 (7 podaj in 6 skokov); Carroll 27 (5 skokov), Bašak 24.

Luksemburg : Azerbajdžan 78:101
Picard 28 (6 skokov); Pašajev 21.

Bolgarija : Švedska 78:73
Kostov 13; Jerebko 26 (6 podaj)

Nemčija : Luksemburg 101:53
Benzing 17; Jones 19

Azerbajdžan : Bolgarija 88:71
Davis 30 (7 skokov); Georgiev in Avramov po 14

Luksemburg : Bolgarija 68:94
Schumacher 22, Koster 11; Videnov 19, Nikolov (7 skokov) in Lilov po 16

Nemčija : Švedska 81:66
Benzing in Shaffartzik po 15; Jerebko 22, Pahlmblad in Maraker po 8

Azerbajdžan : Luksemburg 95:77
Carroll 26, Haciyeva 25, Rindin 18; Picard in Rajniak po 15

Švedska : Bolgarija 85:71
Grant 19, Massamba 16; Kostov 29, Nikolov 15

Luksemburg : Nemčija 67:95
Rajniak 12; Pleiß 17, Jagla 13

Bolgarija : Azerbajdžan 94:77
Nikolov 26, KostovDavis 19 21;

Nemčija : Bolgarija 79:69
Schaffartzik in Pleiss 16; Kostov 16

Azerbajdžan : Švedska 82:76
Haciyeva 28; Jerebko 20

Bolgarija : Luksemburg 120:95
Kostov 33, Lilov 16; Jones in Picard 21

Švedska : Nemčija 86:91
Jerebko 32, Grant 21; Schaffartzik 21, Benzig 19

Nemčija : Azerbajdžan 81:68
Ohlbrecht (11 skokov), Schwethelm in Benzing (6 podaj, 5 skokov) po 11; Davis 25 (7 skokov, 5 podaj), Pašajev 14.

Luksemburg : Švedska 68:85
Schumacher 20, Jones 19 (6 ukradenih žog); Kjellbom 22, Jerebko 17 (8 skokov, 5 podaj).


Lestvica
1. Nemčija 8 tekem - 16 točk *
2. Švedska 8 - 12 *
3. Bolgarija 8 - 12 *
4. Azerbajdžan 8 - 12
5. Luksemburg 8 - 8

*- uvrščeni na EP

Skupina C:

Avstrija : Hrvaška 75:82
Mahalbasic 21; Bogdanović 19, Ukić 14

Madžarska : Ciper 77:64
Lorant 25, Hanga 22; Trisokkas 20, King 17

Madžarska : Avstrija 81:75
Lorant 19 (10 skokov), Hanga 17; Mahalbašić 17 (7 skokov), Detrick in Lamešić po 13.

Ukrajina : Hrvaška 79:80
Kravcov 14, Pečerov (8 skokov), Drozdov (7 skokov) in Bertt po 11; Bogdanović 20 (5 podaj), Simon 15 (7 skokov).

Ukrajina : Madžarska 77:71
Gladyr 19; Hanga 21

Ciper : Avstrija 86:89 (17:22, 12:21, 22:13, 18:13, 17:20)
King 23 (9 skokov); Detrick 20

Avstrija : Ukrajina 57:61
Lamešić 18 (7 skokov); Pečerov 11

Hrvaška : Ciper 93:38
Bogdanović 17; King 9

Ciper : Ukrajina 47:68
King 13 (7 skokov), Trisokkas 12 (6 skokov); Zabirčenko 15, Pustozvonov 14

Hrvaška : Madžarska 89:65
Ukić 18, Andrić 15 (5 skokov); Hanga 19, Vojvoda 10

Madžarska : Ukrajina 76:78
Trotter 19; Gladir 17, Kornijenko 15, Drozdov 14

Avstrija : Ciper 77:52
Kleipeisz 15, Mahalbašić 14, Koch 11; Sizopoulos 12

Ukrajina : Avstrija 68:57
Gladir 17, Kornijenko 12; Lamešić 13

Ciper : Hrvaška 49:98
King 20; Andrić in Simon po 16, Bogdanović 14

Hrvaška : Ukrajina 84:80
Andrić 16; Burrt 22

Avstrija : Madžarska 97:81
Mahalbasić 21; Hanga 20

Ukrajina : Ciper 69:51
Burtl 13, Kornjenko 12; Trisokkas 15, King 14

Madžarska : Hrvaška 79:81
Lorant 24; Bogdanović 17, Šarić 12

Hrvaška : Avstrija 78:74
Ukić 16 (5 skokov), Planinić 14; Detrick 19, Lamešić 15 (7 skokov).

Ciper : Madžarska 58:63
Sizopoulos 15, Trisokkas 12 (8 skokov); Lorant 13 (9 skokov), Trotter 11 (7 podaj, 5 skokov).

Lestvica
1. Hrvaška 8 tekem - 16 točk *
2. Ukrajina 8 - 14 *
3. Avstrija 8 - 11
4. Madžarska 8 - 11
5. Ciper 8 - 8

*- uvrščeni na EP

Skupina D:

Nizozemska : Gruzija 91:88
Jansen 24m Akerboom 22; Pachulia 23, Shengelia 20

Latvija : Romunija 89:53
Kuksiks 19, Jeromanovs 16; Mandache 14, Moldoveanu 11

Latvija : Nizozemska 85:70
Kuksiks 28, Davis Bertans 16 (7 skokov); Norel 16 (6 skokov), Akerboom 13.

BiH : Gruzija 95:96
Teletović 27, Đedović 20; Pullen 20, Sanikidze 19 (11 skokov).

Gruzija : Romunija 80:64
Markoišvili 14 (5 skokov); Baciu 19 (10 skokov), Moldoveanu 17 (11 skokov)

Nizozemska : BiH 89:107
Norel 17 (9 skokov); Teletović 33 (6 skokov), Đedović 28 (7 skokov)

Romunija : Nizozemska 90:84
Mandache 19; Norel 27

BiH : Latvija 87:84
Teletović 24; Strelnieks 18

Romunija : BiH 79:84
Moldoveanu 25 (11 skokov), Mandache 11; Teletović (9 skokov) in Kikanović po 21

Gruzija : Latvija 79:76
Markoišvili 19, Pačulija 18 (9 skokov); Strelnieks 22, Dai. Bertans 13

Latvija : BiH 80:64
Meiers 16, Bertans 11; Wright in Dedović po 16

Nizozemska : Romunija 80:74
Smeulders 18, Jansen 17, Norel 12; Moldoveanu 21, Nicoara 20

Romunija : Gruzija 74:91
Mandache 22; Šhengelia 23, Markoišvili 17

BiH : Nizozemska 99:83
Teletović 36, Wright 24, Kikanović 20; Smeulders 21, Norel 20

Gruzija : BiH 103:107
Markoišvili 23; Teletović 25

Nizozemska : Latvija 81:86
Norel 24; Berzins 21

BiH : Romunija 93:58
Teletović 15; Dragusin 17, Silvasan 15

Latvija : Gruzija 70:73
Berzins 15, Meiers 14; Markoishvili 17, Pachulia in Pullen 15

Gruzija : Nizozemska 97:89
Pullen 23, Markoišvili (5 skokov in podaj) in Sanikidze (13 skokov) po 22; Smeulders 22 (13 skokov), Slagter 19 (5 podaj).

Romunija : Latvija 77:85
Silvasan 19, Baciu 14; Strelnieks 14 (8 podaj), Berzinš 13 (5 skokov).

Lestvica
1. Bosna in Hercegovina 8 tekem - 14 točk *
2. Gruzija 8 - 14 *
3. Latvija 8 - 13 *
4. Nizozemska 8 - 10
5. Romunija 8 - 9

*- uvrščeni na EP

Skupina E

Švica : Finska 60:89
Vogt 13, Dubas 12; Möttölä 17, Koponen 15

Belgija : Albanija 97:59
Van Rossom 19, Mukubu 18; Ndoja 16, Shima 15

Poljska : Finska 79:81
Ignerski 22 (7 skokov), Berisha 16; Koponen 26 (5 podaj), Huff 15.

Belgija : Švica 98:49
Tabu-Eboma 18, Gillet 13; Ramseier 13 (6 skokov), Mlađan 12.

Poljska : Belgija 57:64
Gortat 23 (9 skokov); Van Rossom 13

Albanija : Švica 51:76
Luca 12; Mlađan 24

Finska : Albanija 112:77
Koponen 29; Shima 23

Švica : Poljska 66:80
Mlađan 14 (5 podaj); Gortat 17 (11 skokov)

Finska : Belgija 97:60
Koponen 21 (8 skokov), Huff 17; Van Rossom 11, Beghin 7

Albanija : Poljska 67:105
Ndoja 16, Luca in Shima po 14; Ponitka 17, Zamojski in Ignerski po 14

Švica : Albanija 93:84
Petković 25, Mladjan 24; Shima 29

Belgija : Poljska 73:87
Tabu-Eboma 18, Beghin 13; Gortat 29, Koszarek 19, Ignerski 18

Albanija : Finska 52:95
Hysenagolli 27; Huff 23, Ahonen 19, Salin 12

Poljska : Švica 111:67
Gortat 31, Ignerski 17, Berisha 14; Mladjan 20, Vogt 17

Finska : Poljska 91:96
Gerald 20; Gortat 27

Švica : Belgija 82:73
Petković 25; Tabu-Eboma 17

Poljska : Albanija 89:59
Gortat 18, Zamojski 13; Ndoja 18, Shima 16

Belgija : Finska 71:68
Mukubu 20, Moors in Muya 10; Koponen 22

Finska : Švica 85:76
Koponen 24, Lee 16 (7 skokov); Mlađan 22 (5 skokov), Petković (5 skokov) in Dubas (13 skokov) po 14.

Albanija : Belgija 46:82
Ndoja 14, Shima 10 (9 skokov); De Zeeuw 20 (10 skokov), Van Rossom 17 (7 skokov).


Lestvica
1. Poljska 8 tekem - 14 točk *
2. Finska 8 - 14 *
3. Belgija 8 - 13 *
4. Švica 8 - 11
5. Albanija 8 - 8

*- uvrščeni na EP

Skupina F:

Češka : Turčija 82:64
Satoransky 16, Benda, Welsch in Kudlaček po 14; Erden in Gönlüm po 13

Portugalska : Belorusija 75:82
Fernandes 19, Fonseca 15; Parakovski 19, Pustavar 13

Italija : Turčija 78:69
Datome 23, Gallinari 16 (11 skokov); Preldžić in Karaman po 14.

Portugalska : Češka 67:74
Silva 20, Gomes 10; Benda 18, Hruban 12.

Turčija : Belorusija 77:74
Erden 20 (6 skokov); Kudravcov 21 (5 podaj)

Češka : Italija 53:63
Houška 14 (8 skokov); Gallinari 13 (7 skokov)

Belorusija : Češka 65:73
Kudravtsov 16; Jelinek 16

Italija : Portugalska 97:45
Aradori 21; Gomes 9 (8 skokov)

Belorusija : Italija 63:84
Kudravcev 19, Parakovski 9; Datome 22, Gallinari 19

Turčija : Portugalska 74:62
Erden 19, Četin 16; Gomes 19 (8 skokov), Fonseca 16 (10 skokov)

Češka : Belorusija 79:72
Barton 23, Satoransky 11, Houška 10; Parakouski 15

Portugalska : Italija 70:82
Gomes 22; Gallinari 18, Hackett 10

Belorusija : Turčija 62:91
Parakovski in Kudravcev po 18; Erden 20, Karaman 17

Italija : Češka 68:56
Aradori 16, Gallinari 10; Benda 12

Češka : Portugalska 90:71
Jelinek 25; Santos 19

Turčija : Italija 82:83
Erden 14; Aradori in Gallinari po 19

Portugalska : Turčija 69:79
Fonseca 20, Fernandes 17; Karaman 21, Arslan 19

Italija : Belorusija 83:58
Gallinari 16, Aradori 12; Kudravcov 12

Turčija : Češka 81:56
Erden 21 (11 skokov), Gönlüm 20; Satoransky 15, Welsch 13.

Belorusija : Portugalska 77:64
Pustavar 21 (6 skokov), Koršuk in Kudravcov po 15; Fonseca 22 (8 skokov), Gomes 12 (8 skokov).


Lestvica
1. Italija 8 tekem - 16 točk *
2. Turčija 8 - 13 *
3. Češka 8 - 13 *
4. Belorusija 8 - 10
5. Portugalska 8 - 8

*- uvrščeni na EP

Preberiet še:

Foto: Urban Urbanc/Sportida
Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
EuroBasket skozi Sportalove zgodbe

Ste že pozabili, kaj se je dogajalo na EuroBasketu? Ponujamo vam nepozaben sprehod skozi drevored najzanimivejših Sportalovih zgodb.

Anketa

Bo Maribor premagal Maccabi Tel Aviv v kvalifikacijah za nogometno ligo prvakov?

Preizkusite 7-dnevno brezplačno geslo bizi.si!

Vsak dan lahko preverite dnevno sveže podatke o blokadah TRR-jev, objavah stečajev, likvidni sposobnosti in bonitetno oceno podjetij.

Okusi poletje z Ano Roš

Neprecenljivo kulinarično doživetje ob koncu tedna. Street food za pol cene v Vinici, Kopru, Portorožu in Bledu.

Kaj storiti v primeru škode?

Klikni za več informacij.

oglasno sporočilo Zagotavlja