11. 12. 2009,
7.32

Petek, 11. 12. 2009, 7.32

Allen 32. igralec z več kot 20.000 točkami

Ekipa Boston Celtics je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v gosteh premagala Washington Wizards s 104:102, Ray Allen pa je postal 32. igralec NBA z več kot 20.000 točkami.

Košarkarji Detroit Pistons so doma ugnali Denver Nuggets s 101:99, igralci Utah Jazz pa Orlando Magic s 120:111.

Allen, branilec Bostona, je mejo 20.000 točk dosegel ob koncu tretje četrtine, ko je zadel trojko. Pred dvobojem je za vpis v legendarni klub potreboval 14 točk, končal pa je z 18 točkami za deveto zaporedno zmago trenutno druge ekipe lige. Rajon Rondo je dodal 21 točk in 11 podaj, Kevin Garnett 17 točk, Kendrick Perkins pa 16 točk in 11 skokov za Boston. V izenačeni končnici se je roka zatresla sicer prvemu strelcu ekipe iz ameriške prestolnice, saj je Gilbert Arenas (25 točk) pol minute pred koncem zgrešil par prostih metov. Dvoboj je odločil Rondo z zabijanjem.

Rekordna četrta zaporedna zmaga

Dve točki razlike je bilo tudi na tekmi na Auburn Hillsu, kjer je Charlie Villanueva zbral 27 točk, Rodney Stuckey pa 26 za zmago Detroita.

Nekdanji zvezdnik tega moštva, Chauncey Billups (21 točk), je v dresu Denverja zgrešil polaganje v zadnjih sekundah in omogočil gostiteljem, da so v dvoboju z vodilnim moštvom severozahodne skupine dosegli rekordno četrto zaporedno zmago v tej sezoni. Prvi strelec tekme je bil v vrstah poražene ekipe, saj je Carmelo Anthony prišel do številke 40.

Košarkarji Utah Jazz so večer po hudem porazu z Los Angeles Lakers (77:101) premagali vodilno moštvo jugovzhodne skupine in tretje v ligi. Deron Williams je 21 od svojih 32 točk dosegel v drugem polčasu, ter bil s 15 točkami in osmimi skoki na pragu trojnega dvojčka, dvojni dvojček pa je vpisal tudi Carlos Boozer (20 točk in 14 skokov). Za Orlando, ki je imel pred tem osem zaporednih zmag na gostovanjih, je Vince Carter dosegel 34 točk.

Liga NBA, 10. december

Detroit Pistons : Denver Nuggets 101:99 Villanueva 27, Stuckey 25; Anthony 40, Billups 21

Washington Wizzards : Boston Celtics 102:104 Arenas 25, Blatche 17; Rondo 21, Allen 18

Utah Jazz : Orlando Magic 120:111 Williams 32, Boozer 20; Carter 34, Howard 18