Petek, 23. 11. 2007, 19.58

Bleda igra "plinarjev" v drugem delu

V tekmi 5. kroga košarkarske lige NLB je Geoplin Slovan izgubil proti Zagrebu

Geoplin Slovan : Zagreb 89:102 (28:14, 42:33, 65:70)

Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 200, sodniki: Belošević, Maričić, Juras (vsi Srbija).

Geoplin Slovan: Clemons 28 (3:3), Mlakar 7, Novak 16 (1:4), Jovanović 5 (1:2), Šamadan 9 (4:6), Modrić 13 (2:2), Klobučar 9 (4:5), Nikolič 2 (2:2).

Zagreb CO: Babič 2 (2:2), Vladović 27 (9:10), Sesar 4 (4:4), Dundović 20 (7:8), Bašljan 9, Tomić 20 (2:5), Garma 5 (2:2), Simon 15 (4:4).

Osebne napake: Geoplin Slovan 28, Zagreb CO 23. Pet osebnih napak: Dundović (38.), Tomić (39.). Prosti meti: Geoplin Slovan 17:24, Zagreb CO 30:35. Meti za tri točke: Geoplin Slovan 12:30 (Clemons 5, Novak 3, Šamadan, Mlakar, Modrić, Klobučar po 1), Zagreb CO 8:13 (Dundović 3, Vladović 2, Bašljan, Garma, Simon po 1).

V derbiju začelja v ligi NLB so Slovanovci lovili drugo zmago v letošnji jadranski ligi. Začetek Slovana je bil izjemno uspešen. Do pete minute in izida 8:8 so gostje iz hrvaške prestolnice še uspeli držati ravnotežje, nato pa so na igrišču prevladovali Ljubljančani in si do prvega odmora priigrali 14 točk prednosti, v 24. minuti pa so vodili že z 32:14. Gostom se je na krilih razpoloženih Dundovića, Vladovića in Tomića vendarle uspelo približati in ob koncu prvega polčasa je bila razlika le še šest točk (39:33), Klobučar pa je z metom za tri točke razliko povišal na devet in pred odmorom poskrbel za bolj sproščeno nadaljevanje.

Gostje pa so v drugem delu nadaljevali z učinkovito igro in najprej izenačili na 52:52 ter v 26. minuti spet povedli s 55:54. Po tretji četrtini so imeli Zagrebčani celo pet točk prednosti, ki so jo v zadnjem delu le še povišali, pri gostiteljih pa je bil za igro res razpoložen le Clemons.

V naslednjem krogu bo Slovan že v soboto na Kodeljevem gostil ekipo Vojvodina Srbijagas, ki je doslej prav tako kot Kodeljevčani zmagala le na eni tekmi.