26. 2. 2011,
18.48

Sobota, 26. 2. 2011, 18.48

Džikićeva četa za razred boljša od Dalmatincev

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige NLB premagali Zadar z 92:64 (34:11, 49:29, 73:44).

Košarkarji Krke se z zanesljivimi in čvrstimi koraki približujejo uvrstitvi na zaključni turnir lige NLB. Štiri kroge pred koncem rednega dela so zabeležili jubilejno petnajsto zmago, s katero ostajajo na vrhu razpredelnice.

Načrtovana zmaga proti zadnjeuvrščenemu Zadru, ki ga čaka še težak boj za obstanek v jadranski druščini, je že peti zaporedni uspeh Novomeščanov v ligi NLB. V preostalih štirih tekmah, ki so na sporedu do 15. marca, se bo Krka doma pomerila z Budućnostjo in Partizanom, v gosteh pa jo čakata Cibona in Hemofarm.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili vsaj za razred boljši od zasedbe iz Dalmacije. Vse dvome o zmagovalcu so rešili že v uvodni četrtini; do 7. minute so si nabrali dvajset točk prednosti (23:3), prvih deset minut igre pa so zaključili z rezultatom 34:11. Preostanek srečanja je bila tako le še formalnost.

Pri Krki je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Izstopal je Zoran Dragić, ki je v uvodni četrtini zabeležil 13 točk, na koncu 16, sledili pa so mu: Edo Murič 15, Jure Balažič 14, Smiljan Pavič 12, Chris Booker 11 in Bojan Krivec 10.