22.48

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,11

5

Jurica Golemac CFR Cluj Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Evropski Pokal Eurocup

Sreda, 19. 10. 2022, 22.48

EUROCUP, 2. KROG

Oslabljena Cedevita Olimpija brez možnosti v Romuniji

5

Cluj-Napoca : Cedevita Olimpija | Košarkarji Cedevite Olimpije so visoko izgubili v Romuniji. | Foto Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so visoko izgubili v Romuniji.

Košarkarji Cedevite Olimpije, ki so na gostovanju v Romuniji pogrešali kar nekaj članov, so na obračunu drugega kroga rednega dela EuroCupa s 76:94 izgubili pri U-BT Cluj, ki je praktično ves čas nadziral potek srečanja. To je drugi evropski poraz za Ljubljančane.

Cedevita Olimpija ima v zadnjem času ogromno težav, zaradi poškodb in okužb s koronavirusom je odpadla tudi nedeljska tekma lige ABA proti Crveni zvezdi. V Romunijo tako niso odpotovali Yogi Ferrell, Karlo Matković, Zoran Dragić in Jan Kosi, ki so ostali v Ljubljani. Marko Radovanović, Rok Radović in Lovro Gnjidić so odpotovali in so v postavi. Enako Matic Rebec, ki se je pred kratkim pridružil moštvu in prvič igra za Cedevito Olimpijo.

Matic Rebec je odigral prvo tekmo za Cedevito Olimpijo. | Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Matic Rebec je odigral prvo tekmo za Cedevito Olimpijo. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Ta je slabo začela obračun, v prvih šestih minutah je prejela 20 točk in se znašla v zaostanku -11 (20:9), ki ji ga do konca prvih desetih minut ni uspelo zmanjšati. Tudi nadaljevanje za varovance Jurice Golemca ni bilo boljše, romunski kolektiv je ob koncu prvih desetih minut vodil za +11 (28:17), v drugi četrtini prednost zvišal tudi na 20, na odmor pa odšel z vodstvom 48:31.

Cluj je odlično odprl tretjo četrtino, ušel na kar +29 (62:33), a nato so zmaji zaigrali precej bolje in se do zadnje četrtine na krilih Josha Adamsa in Alena Omića približali na "zgolj" 15 točk zaostanka. Ta je v nadaljevanju še skopnel, po trojki Aarona Harrisona je Olimpija zaostajala le še za deset (60:70). A ji domači preobrata niso dopustili, kmalu so znova zvišali prednost in srečanje mirno pripeljali do konca.

Strelsko najbolj razpoložen ob zmagi s 94:76 je bil Stefan Birčević (24 točk), Leonardo Meindl se je izkazal z dvojnim dvojčkom (19 točk, 11 skokov). Pri Cedeviti Olimpiji, pri kateri je razburjeni Golemac zaradi druge tehnične napake srečanje zaključil nekaj sekund pred koncem, je Adams dosegel 25 točk (devet asistenc, sedem skokov), Omić 17, Harrison pa 15.

"Na zmago žal ne moreš računati, če premehko odpreš tekmo in ne igraš z energijo in intenziteto. Cel čas smo nato lovili naše tekmece." | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko "Na zmago žal ne moreš računati, če premehko odpreš tekmo in ne igraš z energijo in intenziteto. Cel čas smo nato lovili naše tekmece." Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Če premehko odpreš tekmo in ne igraš z energijo, ne moreš računati na zmago"

"Na zmago žal ne moreš računati, če premehko odpreš tekmo in ne igraš z energijo ter intenziteto. Ves čas smo nato lovili naše tekmece. Vrnili smo se v igro, a žal je bilo premalo energije in razpoloženih igralcev, da bi lahko na koncu prišli do zmage. Cluj je zasluženo zmagal," je po porazu dejal Golemac, Harrison pa dodal: "Za nami je težka tekma. Skupaj smo začeli igrati v drugem polčasu, igrali smo borbeno in nehali iskati izgovore. Graditi moramo na drugem polčasu, saj nas v soboto čaka nova zahtevna preizkušnja. Dvigniti moramo glave in se boriti naprej."

Fotogalerija s tekme (foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija):