22. 1. 2011,
17.57

Sobota, 22. 1. 2011, 17.57

Krka hitro zatrla češke ambicije

Košarkarji Krke so v 18. krogu lige NLB premagali češki Nymburk. Tekma je bila izenačena le v prvi četrtini.

Po ne najboljšem startu v novo leto se košarkarji Krke vračajo v zmagovalne tirnice. Uspehu sredi tedna v prvem krogu drugega dela pokala eurochallenge so dodali še enajsto zmago v ligi NLB, ki jih znova uvršča med kandidate za zaključni turnir.

Novomeščani so še drugič v sezoni vzeli mero češkemu prvaku Nymburku. Na prvi tekmi so slavili z dvajsetimi točkami razlike, v dvorani Leona Štuklja pa je bilo 72:50.

Gostje so tekmo začeli zelo podjetno in bili v prvih desetih minutah boljša ekipa na parketu, vendar njihova premoč je trajala le, dokler Krka ni strnila svoje obrambe. Nato je bilo vse drugače. Nymburk je v drugih desetih minutah zmogel vsega devet točk (40:29), do štiridesete točke, se pravi podvojitve učinka iz prve četrtine, pa je prišel šele v 30. minuti. Do tedaj si je Krka priigrala že 19 točk naskoka (49:30), tako da njena zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem.