Sobota, 15. 1. 2022, 6.15

LIGA NBA, 14. JANUAR

Vsestranski Dončić utišal najbolj vročo ekipo lige NBA #video

1

Luka Dončić | Luka Dončić je prikazal še eno izjemno predstavo. K zmagi Dallasa nad Memphisom je prispeval 27 točk, 12 skokov in 10 asistenc. | Foto Guliverimage

Košarkarji Dallas Maverick se vračajo v zmagovite tirnice. Danes zgodaj zjutraj po slovenskem času so s 112:85 v gosteh premagali trenutno najbolj vročo ekipo v ligi NBA Memphis Grizzlies in prekinili njihov niz 11 zaporednih zmag. Razpoloženi Luka Dončić je k zmagi prispeval 27 točk, 12 skokov in 10 asistenc. To je njegov 4. trojni dvojček v sezoni in 40. v karieri.

Luka Dončić je blestel predvsem ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, v zadnjih šestih minutah pa po visokem vodstvu gostov z 99:79 ni več zaigral.

22-letni Ljubljančan je v dobrih 31 minutah dosegel 27 točk (18 v drugem polčasu), 12 skokov in deset asistenc, kar je zadostovalo za 4. trojni dvojček v sezoni in 40. v karieri.

Zgrešil je sicer vseh šest metov za tri točke, izgubil šest žog, od tega štiri v prvi četrtini.

Luka Dončić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tim Hardaway Jr. je k zmagi Dallasa prispeval 16 točk, Jalen Brunson in Marquese Chriss pa po 15. Brunson se je izkazal še z devetimi asistencami.

Na strani poražencev, ki so izgubili prvič po 23. decembru lani, je bil najbolj učinkovit Ja Morant (ta je v tekmovanju za tekmo All Star med branilci prehitel prav Dončića) z 19 točkami in osmimi asistencami, Desmond Bane je prispeval 16 točk, Kyle Anderson pa 12.

Vrhunci obračuna med Dallas Mavericks in Memphis Grizzlies:

Sedma zmaga na zadnjih osmih tekmah

Dallasu je steklo v drugem polčasu, ko je naredil razliko in zabeležil sedmo zmago na zadnjih osmih tekmah. S prevlado na današnji so prekinil niz 11 zaporednih zmag grizlijev, ki bi s še 12. zmago postavili nov rekord franšize.

Košarkarji Memphisa so po prvi polovici tekme vodili za pet točk, nato tudi z devetimi točkami pri izidu 60:51, potem pa je sledil preobrat Dallasa. Že do zadnje četrtine so si košarkarji Dallasa nabrali prednost 11 točk (84:73), z delnim izidom 12:2 pa to prednost še povišali.

Dallas se je po zmagi utrdil na petem mestu zahodne konference, Memphis pa ostaja tretji.

V noči na nedeljo proti Orlandu

Dončić in soigralci bodo v akciji tudi danes ponoči, ko bodo gostili najslabše moštvo lige Orlando Magic. To ima ob samo osmih zmagah kar 35 porazov.

Luka Dončić
Sportal Dončićeva popularnost pada

Liga NBA, 14. januar:

Charlotte Hornets : Orlando Magic 109:116
Ball 23 (8 as.), Bridges 20, Rozier 19 (8 sk.); M. Wagner 26, A. Wagner 19, Harris 18

Detroit Pistons : Toronto Raptors 103:87
Dialli 18, Cunningham 18, Lyles 21; VanVleet 24 (10 as.), Siakam 23 (11 sk.)

Indiana Pacers : Phoenix Suns 94:112
Holiday 25, LeVert 20 (9 as.); Booker 35, Ayton 27 (12 sk.)

Philadelphia 76ers : Boston Celtics 111:99
Embiid 25 (13 sk.), Maxey 23, Harris 17 (9 sk.), Drummond 9 (8 sk.)

Chicago Bulls : Golden State Warriors 96:138
Vučević 19 (14 sk.), DeRozan 17 (7 as.), White 20; Wiggins 21, Poole 22, Kuminga 25

Miami Heat : Atlanta Hawks 124:118
Herro 24, Butler 23 (10 as.), Tucker 17; Young 24 (9 as.), Hunter 20

San Antonio Spurs : Cleveland Cavaliers 109:114
Murray 30 (14 sk.), Johnson 18, Forbes 15; Garland 32, Allen 17 (16 sk.)

Memphis Grizzlies : Dallas Mavericks 85:112
Morant 19 (8 as.), Bane 16; Dončić v 31 minutah 27 točk (za 3 točke 0/6, za 2 12/16, prosti meti 3/4), 12 skokov in 10 asistenc

Sacramento Kings : Houston Rockets 126:114
Fox 27, Bagley III 26 (13 sk.); Wood 26, Tate 17 (10 sk.)