NATISNI PISAVA

Dragić: Prišel sem domov (video)

Avtor: Jaka Lopatič

Ljubljana - Po odlični sezoni v dresu Houstona je Goran Dragić postal poleti vroča žemljica na tržnici. Najbolj so si ga želeli v bivšem klubu Phoenixu, ki vidijo v slovenskem košarkarju pravega vodjo.

Oglejte si video s predstavitve.

Pin It

Za štiri leta in 34 milijonov dolarjev je Goran Dragić podpisal pogodbo s Phoenix Suns. Svojo pot je v ligi NBA začel ravno v Phoenixu in bil nato prodan v Houston, kjer je lani doživel pravi košarkarski razcvet. V dresu Rockets je na 28 tekmah, v katerih je začel v prvi peterki, v povprečju dosegal kar 18 točk, 8,4 podaje in 1,82 ukradene žoge na tekmo, kar ga je postavljalo povsem ob bok tistim najboljšim organizatorjem igre v najmočnejši ligi na svetu.

V Phoenixu, ki so leta 2008 skakali od veselja, ko so na naboru dobili ravno našega košarkarja, so priznali, da so naredili napako, ko so ga prodali v Houston, vendar so veseli, da so se zdaj dogovorili za dolgoročno sodelovanje. "Ko smo se začeli pogovarjati o novi eri pri Phoenixu, smo se spraševali, kdo bi bil naš pilot in komu bomo zaupali, da nas bo vlekel naprej. Vse poti so peljale nazaj k Goranu, ki je dobro navezan na mesto in naš klub. Tukaj se odlično počuti in on je prava izbira. NAredili smo napako, ko smo ga prodali, vendar priznamo to in smo sedaj toliko bolj veseli, da se je vrnil," je dejal predsednik kluba Lon Babby. "Vesel sem, da sem se vrnil domov. Phoenix je moj dom, kjer se odlično počutim. Imamo mlado moštvo in naš cilj, da se uvrstimo v končnico. Nisem gojil nobenih zamer, ker sem moral zapustiti Phoenix. V tem času sem se izpopolnil in se vrnil nazaj še boljši," je dejal na uradni novinarski konferenci "Gogi".

Pri Phoenixu je imel najprej številko 2, sedaj bo nosil 1. Pri Phoenixu je imel najprej številko 2, sedaj bo nosil 1. Pin It

Jasno je, da bo v prihodnji sezoni Goran prvi organizator igre pri Phoenixu, saj ni več Stevea Nasha, od katera se je slovenski reprezentant veliko naučil, sedaj pa bo v Phoenixu obul njegove čevlje in peljal Suns k novim uspehom. Trener Alvin Gentry je dejal, da je Goran prišel nazaj bistveno bolj izpopolnjen: "Postal je bolj vsestranski košarkar. Strelske vrline so se pri njemu izboljšale kakor tudi prosti meti. Zna izsiliti prekrške. V Houstonu je naredil velik korak naprej."

V klubu so prepričani, da bodo z Dragićem konkurenčni v močni ligi NBA, zato je povsem jasno, zakaj bo imel v prihodnji sezoni številko 1. "Vsi vemo, kdo je številka 1 v Phoenixu," pravijo v klubu.

Preberite še:

Dragiću za nov začetek št. 1

Slovenski reprezentant Goran Dragić, ki se je v poletnem prestopnem roku vrnil v Phoenix, bo v novo sezono vstopil kot številka ena. Dobesedno.

Lin: Navdušen sem in vsem hvaležen

Odkritje minule sezone lige NBA Jeremy Lin je prispel v Houston Rockets, kjer bo jeseni nadaljeval svojo kariero. "Ne morem verjeti, da sem zdaj tu. Navdušen sem in vsem hvaležen."

Foto: Phoenix (facebook)
Video: Phoenix Suns
Ključne besede: Goran Dragic, Phoenix Suns

Spletni bonton

Skupaj lahko naredimo splet bolj prijazen. Upoštevajmo spletni bonton in pred objavo razmislimo, kaj naš komentar pove drugim o nas.

S svojim všeč mi je nagrajujmo le smiselne komentarje, neprimerne komentarije pa z enim klikom javimo moderatorjem. Dodatno lahko neprimerne komentarje za katere domnevate, da vsebujejo protizakonito vsebino kot je sovražni govor, anonimno prijavite tudi na Spletno oko.

Če pri komentarijih naletite na težavo ali napako, nam to sporočite, za kar se vam v naprej zahvaljujemo.


S Frucem ISO do karte za Eurobasket 2013

Ob letošnjem največjem športnem dogodku v Sloveniji je Fructal posebej za to priložnost razvil nov okus priljubljene pijače Fruc ISO.

Fotogalerija
Hervisov kronometer skozi objektiv

Tik pred prvo etapo jubilejne 20. kolesarske dirke Po Sloveniji so se na ljubljanske ulice v okviru Hervisovega kronometra podali rekreativni kolesarji. Zmagal je Gregor Tekavec.

Anketa

Bi moral Boris Denič zapustiti selektorski stolček rokometne reprezentance?