Luka Dončić Luka Dončić Mirza Begić Boštjan Nachbar Sasu Salin

Sobota, 30. 5. 2015, 10.14

Nekdanji Olimpijin Finec odlično začel, a na koncu se je veselil Dončić

Rabuza

Na prvih tekmah končnice španskega prvenstva sta igrala dva Slovenca. Luka Dončić je dobil priložnost ob zmagi Reala proti Gran Canarii, Mirza Begić pa je izgubil z Kutxo Laboral proti Unicaji.

Real je prvo četrtfinalno tekmo pred domačimi gledalci začel zelo slabo in na začetku tekme zaostajal že z 0:12 proti Gran Canarii, kjer je odlično začel nekdanji član Olimpije Sasu Salin. Ta je v prvih minutah hitro dosegel devet točk, vendar so se nato prvaki evrolige hitro zbrali in zanesljivo slavili s 101:74. Finski reprezentant je bil na koncu s 16 točkami drugi strelec Gran Canarie.

Ob visoki prednosti je lepo izdatnejšo priložnost dobil tudiLuka Dončić, ki je na parketu preživel 10 minut in v tem času dosegel dve točk in dodal tri skoke ter tako vpisal prvi nastop v končnici španskega prvenstva.

Manj uspešen je bil Mirza Begić s Kutxo Laboral. Baski so že v prvem polčasu pridelali velik zaostanek, v zadnji četrtini pa jim je le uspelo znižati na dostojnih 14 točk zaostanka. Slovenski center je tekmo začel v prvi postavi in zadel edini met iz igre ter zbral še dva skoka.

Zmagovito je končnico proti Joventutu začela tudi Barcelona, vendar v moštvu ni bilo Boštjana Nachbarja. Katalonci so bili od Joventuta boljši s kar 22 točkami razlike.

Edino zmago na gostujočem parketu je uspela ukrasti Valencia, ki je prav tako za visokih 16 točk odpravila Bilbao.