Luka Rupnik legionarji Zoran Dragić Alen Omić Klemen Prepelič

Nedelja, 1. 3. 2020, 17.19

Prepelič blestel v Španiji #video

5

Slovenski košarkarski reprezentant Klemen Prepelič se je po kvalifikacijskem ciklusu vrnil v klubsko okolje, kjer je spet zaigral, kot smo vajeni. Z 32 točkami je pokazal, zakaj je prvi strelec španskega prvenstva, a je kljub dobremu strelskemu dnevu moral priznati premoč Tenerifu.

Klub Iberostar Tenerife je s 96:90 premagal Joventut, katerega člana sta Klemen Prepelič in Alen Omić. Prle, ki se na zadnjih dveh reprezentančnih tekmah ni proslavil, kot je upal, je v španskem prvenstvu spet eksplodiral.

Tekmo je končal pri 32 točkah (trojke 6/9, za dve točki 3/5, prosti meti 8/9). Alen Omić je zbral šest točk in štiri skoke.

Se je pa zmage v Španiji zato veselil Zoran Dragić v dresu Baskonie, ki je na gostovanju z 98:92 premagala Fuenlabrado. Zoki je na parketu prebil le slabih osem minut, v tem času pa dosegel tri točke.

V nemškem prvenstvu se je Žan Mark Šiško veselil visoke zmage Bayerna nad Oldenburgom (79:58). Igral je kar 20 minut, v tem času pa se mu ni uspelo vpisati med strelce. V statistiko je sicer vpisal štiri asistence in tri skoke.

V Turčiji je Gregor Hrovat s svojim Afyonom pokazal žilav odpor favoriziranemu evroligaškemu Fenerbahčeju. Po treh četrtinah je kazalo odlično, saj so vodili z 51:44, na koncu pa izgubili z 62:64. Slovenski košarkar je na parketu prebil 28 minut, v tem času pa zbral šest točk, osem asistenc in šest skokov. Zmage se je veselil novi naturalizirani košarkar v naši reprezentanci Jordan Morgan. Za zmago Pinar Karsiyake nad Türk Telekomom (77:62) je prispeval 12 točk in osem skokov.

Legionar Luka Rupnik je z Antwerpnom izgubil proti Mons-Hainautu (88:91), slovenski organizator igre pa je tekmo končal pri 11 točkah.