8 let, 1 mesec

Nedelja, 2. 12. 2007, 23.13

Raznovrsten Udrih v Minneapolisu

V noči na četrtek je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih 13 tekem. Na parket so stopili štirje slovenski legionarji, daleč najbolj razpoložen pa je bil Beno Udrih

Boston se vrača v ''stare'' čase. Za zmago nad New Jerseyjem sta bila najzaslužnejša Kevin Garnett s 16 koši in osmimi skoki, kapetan Paul Pierce je dodal 15 točk, Ray Allen pa 14. Le dvakrat v zgodovini je Boston sezono začel boljše.

V sezoni 1972/3 je ob otvoritvi sezone nanizal 10 zaporednih zmag, rekordna pa je bila sezona 1957/8, ko je bil uspešen kar na uvodnih 14 obračunih lige. Med soigralci Boštjana Nachbarja sta bila po pričakovanjih najbolj razpoložena Richard Jefferson z 21 točkami in Jason Kidd, ki jih je dal 19.

Minnesoto je do zmage nad Sacramentom s 33 točkami popeljal Rashad McCants in ekipi iz Minneapolisa zagotovil prvo zmago v sezoni. Med Udrihovimi soigralci je bil najbolj razpoložen Kevin Martin z 22 koši, enak izkupiček kot Udrih pa sta zabeležila Brad Miller in povratnik Ron Artest. Izjemno izenačeno tekmo je odločil nekaj boljši odstotek meta pri domačih, gosti pa so dobili skok.

Toronto je bil blizu uspeha z Utahom, kjer sta bila najboljša Carlos Boozer s 23 točkami in 14 skoki ter Deron Williams z 22 točkami. Pri gostiteljih pa je Anthony Parker dosegel 19 točk, s 15 koši pa je presenetil novinec Jamario Moon. Brezec Charlottu ni bil velika pomoč v boju z Atlanto, za katero je Joe Johnson dosegel 34 košev, Josh Childrerss jih je dodal 23. Za Bobcatse sta po 27 točk dosegla Gerald Wallace in Jason Richardson. Lakersi pa zmagujejo tudi brez Vujačića. Delo jim je olajšal tudi Houston, saj se je že v prvem delu poškodoval Tracy McGrady. Pri zmagovalcih je bil s 30 koši najboljši Kobe Bryant, pri Houstonu pa Yao Ming s 26 točkami, 13 skoki in petimi asistencami.

Prvo zmago v sezoni je dosegel tudi Seattle, ki je s 104:95 slavil na gostovanju v Miamiju, kjer so gledalci spet videli povratnika na parket Dwayna Wadea, ki pa s 15 koši ni uspel obrniti tehtnice na stran domačih. Pri gostih je 20 točk dosegel Chris Wilcox.

Na prvi uspeh pa še vedno čaka Golden State, ki je v Detroitu (111:1204) doživel šesti zaporedni poraz. Najučinkovitejši igralec večera pa je bil LeBron James, ki je na tekmi proti Orlandu dosegel 39 košev, 14 asistenc in 13 skokov, a je Cleveland vseeno izgubil po podaljških s 116:117.

Liga NBA, 14. november:

Cleveland : Orlando 116:117* James 39, 13 sk, 14 podaj, Gooden 23, 12 sk., Ilgauskas 18, 11 sk.; Howard 35, 16 sk., Nelson 21, 11 podaj, Lewis 20

Toronto : Utah 88:92 Parker 19, Moon 15, Nesterović 4, met iz igre 2-4, 8 sk., 2 podaji, 2 blok. v 20 minutah; Boozer 23, 14 sk., Williams 22

Washington : Indiana 103:90 Arenas 30, 11 podaj, Butler 25, Hawyood 16, 11 sk.; Daniels 19, O'Neal 17

Atlanta : Charlotte 117:109 Johnson 34, 10 podaj, Childress 23; Wallace in Richardson 27, Brezec 0, met iz igre 0-1, podaja v 5 minutah

Boston : New Jersey 91:69 Garnett 16, Pierce 15; Jefferson 21, Kidd 19, Nachbar 3, met iz igre 1-4, skok v 21 minutah

Miami : Seattle 95:104 Davis 19, Wade 15; Wilcox 20, 10 sk., Wilkins 19

New Orleans : Philadelphia 95:76 Peterson 27, West 16; Green 20, Miller 17

Milwaukee : Memphis 102:99 Redd 31, Bogut 23, 12 sk.; Gay 26, Miller 17

Minnesota : Sacramento 108:103 McCants 33, Jefferson 23; Martin 22, Udrih 17, met za tri 3-5, met za dve 3-6, prosti meti 2-2, 4 sk., 5 podaj, 3 ukr. žoge v 39 minutah, Artest in Miller 17

Denver : Portland 110:93 Anthony 25, Iverson 20; Aldridge 15, Jack 13

Houston : Los Angeles Lakers 90:93 Ming 26, 13 sk., Wells 21, 10 sk.; Bryant 30, Fisher 13, Vujačić ni igral

Los Angeles Clippers : New York 84:81 Kaman 14, 18 sk., Maggette in Cassell 13; Randolph (19 sk.) in Curry (12 sk.) 16

Golden State : Detroit 104:111 Davis 29, 10 podaj, Harrington 20, Biedrins 18, 11 sk.; Hamilton, Prince in Wallace 22