NATISNI PISAVA

Pokal Spar, zaključni boji

Union Olimpija do 18. pokalne lovorike (video)

Avtor: Sportal

Brežice - Union Olimpija je slovenski košarkarski pokalni prvak. Ljubljančani so v finalni tekmi, ki je bila polna preobratov, z 68:63 premagali novomeško Krko.

Vrhunci tekme Union Olimpija : Krka

Olimpija je bolje začela finalni obračun in sredi prvega polčasa dalj časa držala prednost okrog 15 točk. Krka se je vrnila med žive in ob polčasu je prednost Olimpije znašala le še 6 točk. V drugi polovici igre so Novomeščani še bolj pritisnili in imeli v zadnji četrtini priložnost, da se precej odlepijo od tekmecev, a so po dveh tehničnih napakah Olimpije zgrešili štiri proste mete zapored. Nezbranost je Olimpija izkoristila in prišla do 18. pokalne lovorike. Krka je v tretjem finalu še tretjič ostala praznih rok.

Pin It

V prvem polfinalu Olimpija, za katero je prvič zaigral novinec Casey Mitchell, ni imela nobenih težav s Slovanom. Ta se je ob koncu prvega polčasa sicer še uspel približati favoriziranemu moštvu, zaostajal je za osem točk, na začetku drugega pa je Olimpija naredila delni rezultat 15:0 in visoke prednosti ni več izpustila iz rok.

Drugi polfinale so začeli košarkarji Zlatoroga precej bolj prepričljivo. V nadaljevanju se je favorizirana Krka pobrala in videti je bilo, da se bo po pričakovanju uvrstila v finale. Dolenjcem se je na koncu komaj izšlo, saj so bili Laščani blizu zmage tako ob koncu rednega dela kot v podaljšku, a jim je za veliki met zmanjkalo nekaj sreče.

Zaključni turnir se je v Brežicah v novi dvorani začel že v četrtek. Krka je premagala Šentjur (75:64), Zlatorog pa je porazil Elektro (61:51). Košarkarji Geoplina Slovana so v tretjem četrtfinalu ugnali Maribor Messer (48:42) ter klubu podarili lepo darilo ob 61-letnici. V zadnjem četrtfinalu je Union Olimpija s 65:50 premagala domžalski Helios. Slednji so jim bili s pomočjo trojk v prvem polčasu še kos, nato pa so Deon Thompson, Jaka Blažič in soigralci dvignili nivo igre in zanesljivo zmagali.

Pokal Spar

Finale

Nedelja, 19. februarja,
Union Olimpija : Krka 68:63 (46:47, 37:31, 22:13)
Jeretin 13, Salin 12; Dragić 19, Pavič 10
Izjeve po tekmi
MVP turnirja Deon Thompson po finalu

Polfinale

Sobota, 18. februarja,
Geoplin Slovan : Union Olimpija 51:68 (40:62, 28:36, 12:26)
Kovačevič 9, Mihalić, Pajič in Djugum po 8; Salin 16, Thompson 14

Krka : Zlatorog 70:67* (56:56, 46:42, 33:32, 10:17)
Balažič 17, Nissim in Pavič po 12; Omić 16, Mahalbašič 11

* - po podaljšku

Četrtfinale

Četrtek, 16. februarja
Krka : Šentjur 75:64 (57:46, 32:29, 15:13)
Dragić 21, Lalić 14; Nelson 24, Ferme 11

Elektra Šoštanj : Zlatorog 51:61 (39:48, 22:32, 14:16)
Nuhanović 15; Lapornik 25, Mali in Škifić po 8

Petek, 17. februarja
Geoplin Slovan : Maribor Messer 48:42 (34:35, 26:24, 9:7)
Rupnik 11, Kosec 9; Špan 11, Mučić 9

Helios Domžale : Union Olimpija 48:63 (40:46, 24:21, 5:15)
Prepelič 18, Bubnić 10; Thompson 15, 10 sk., Dašić 11, Blažič 10
Izjave po tekmi.

Olimpija do nove pokalne lovorike

V finalu pokala Spar je Union Olimpija zlahka premagala Helios in osvojila že 17. lovoriko v tovrstnem tekmovanju. Ljubljančani so Domžalčane premagali z visokih 92:55.

"Edina tolažba je, da je žoga okrogla"

Prvi četrtfinalni obračun slovenskega pokala Spar bo med Krko in Šentjurjem. V obeh taborih se zavedajo, kdo je favorit tega obračuna, vendar se letos dobri Šentjur ne predaja.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
EuroBasket skozi Sportalove zgodbe

Ste že pozabili, kaj se je dogajalo na EuroBasketu? Ponujamo vam nepozaben sprehod skozi drevored najzanimivejših Sportalovih zgodb.

Anketa

Ste bili zadovoljni s svojim nastopom na ljubljanskem maratonu?

Osvoji 100€ in kozmetiko 100% Pure

Sodeluj v nagradni igri in osvoji 100 € za jesensko razvajanje ter naravno kozmetiko 100% Pure. Odgovori in sodeluj.

Brezplačna izobraževanja

Ste proaktivni in ambiciozni? Prijavite se in osvojite prestižna MBA izobraževanja v vrednosti 30.000 EUR.