NATISNI PISAVA

Špansko prvenstvo, finale

Barcelona španski prvak, Lorbek MVP

Avtor: Sportal

Ljubljana - Španskega prvaka v košarki je odločila peta tekma. Barcelona je po dramatični končnici zmagala s 73:69. Erazem Lorbek je prispeval deset točk za Barcelono, Mirza Begić pa dve za Real.

V finalu španskega košarkarskega prvenstva je Barcelona dobila prvo domačo tekmo, nakar je Real Madrid prišel do izenačenja na 1:1. V Madridu so domači povedli 2:1, v sredo zvečer pa so do izenačena na 2:2 prišli gostje. Ti so na četrti tekmi vodili od prve minute in zdržali pritisk domačih v zadnji četrtini (20:19). Za končnih 81:75 je največ prispeval slovenski reprezentant Erazem Lorbek, ki je dal 24 točk in se dokazal tudi z asistencami in v skoku. Pet košarkarjev Barcelone je doseglo dvomestno število točk. Mirza Begić je v dresu Reala na četrti tekmi igral le tri minute. V peti odločilni tekmi je v končnico z boljšim izhodiščem prišla Barcelona. Real se ni predal in z doseženemi meti za tri točke vse do konca pretil Barceloni. Za preobrat je zmanjkalo časa in Barcelona je postala španski prvak. To ji je uspelo že 17., Real ostaja pri 30. Z izjemni predstavami je bil za MVP finala izbran Erazem Lorbek.

Špansko prvenstvo, finale:

Prva tekma, sreda, 6. junij:
FC Barcelona Regal : Real Madrid 81:80 /1:0/
Navarro 21, Lorbek 18 in 5 sk.; Carroll 18, Begić 1 sk.

Duga tekma, petek, 8. junij:
FC Barcelona Regal : Real Madrid 69:75 /1:1/
Lorbek 22 točk, 5 skokov in 3 podaje, Navarro in Vazquez po 11; Rodriguez 14, Tomić 12, Begić 1 skok

Tretja tekma, ponedeljek, 11. junij:
Real Madrid : FC Barcelona Regal 85:59 /2:1/
Carroll 17, Reyes 15, Begić 5 in 1 skok; Wallace 13, Lorbek 9, 2 skoka in podaja

Četrta tekma, sreda, 13. junij:
Real Madrid : FC Barcelona Regal 75:81 /2:2/
Mirotić 14, Tomić 12, Llull 12, Begić 0; Lorbek 24, 5 sk., 4 as., Wallace 16

Peta tekma, sobota, 16. junij:
FC Barcelona Regal : Real Madrid 73:69 /3:2/
Mickeal 17, Vazquez 16, Lorbek 10 in 6 sk. v 28 minutah; Carroll 16, Begić 2 točki v 7 minutah

//-izid v zmagah, igra se na tri zmage

Košarkarji Barcelone so se uvrstili v finale španskega prvenstva, potem ko so v gosteh premagali Valencio. Polfinalno serijo so dobili s 3:1. Real je v peti določilni tekmi ugnal Cajo Laboral.

Špansko prvenstvo, četrtfinale

V četrtfinalu španskega prvenstva je Erazem Lorbek z Barcelono izločil Alicante, Mirza Begić z Realom iz Madrida pa Banco Civica. Igrali so na dve zmagi.

Špansko prvenstvo, redni del

Erazem Lorbek se bo z Barcelono v končnico podal iz najbolj ugodnega položaja. Mirza Begić z madridskim Realom bo prav tako igral v končnici, Valladolid Sama Udriha pa je izpadel.

Ključne besede: Real Madrid, Barcelona

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
EuroBasket skozi Sportalove zgodbe

Ste že pozabili, kaj se je dogajalo na EuroBasketu? Ponujamo vam nepozaben sprehod skozi drevored najzanimivejših Sportalovih zgodb.

Anketa

Se lahko Maribor po blamaži v Londonu pobere in si zagotovi osmino finala lige prvakov?