10. 3. 2011,
16.23

Četrtek, 10. 3. 2011, 16.23

Vročica položila Jezernike

V ameriški košarkarski ligi NBA je Miami na domačem parketu ugnal moštvo LA Lakers (94:88). Za Miami so največ točk prispevali veliki trije - Chris Bosh 24, Dwyane Wade (20) in LeBron James (19).

Ekipa Miami Heat je v derbiju večera severnoameriške košarkarske lige NBA doma s 94:88 premagala igralce Los Angeles Lakers, branilce naslova, in si najhitreje v zgodovini kluba zagotovila nastop v končnici.

Miami se je po dvoboju s prvouvrščenim moštvom pacifiške skupine pridružil Chicagu, Bostonu in San Antoniu, ki so si že pred tem zagotovili mesto v končnici. Tekma pa je bila izenačena in jo je odločil Dwyane Wade (20 točk) s tremi uspešno zaključenimi napadi pod obročem v končnici. Chris Bosh je dodal 24 točk za gostitelje, ki so končali niz štirih zaporednih porazov. Na drugi strani je bil pri dvakratnih zaporednih prvakih najboljši zvezdnik Kobe Bryant (24 točk), Španec Pau Gasol pa je dodal 20 točk. Jezerniki so pred tem dobili osem zaporednih tekem.

V Dallasu je v domači vrsti znova izkazal Nemec Dirk Nowitzki s 23 točkami, eno manj je zadel Shawn Marion, oba pa sta se s soigralci odzvala na izjavo trenerja Ricka Carlislea, ki je večer pred tem svoje varovance označil kot mehkužce, saj so v zadnji minuti zapravili vodstvo sedmih točk proti New Orleansu. Tokrat so že v prvem polčasu dosegli 72 točk, na koncu pa so zbrali največ točk v tej sezoni. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Amare Stoudemire (36 točk).

Denver je premagal Phoenix prvič po 13 medsebojnih dvobojih, še daljši niz brez zmage v Phoenixu pa je imel trener George Karl, ki je v tem mestu izgubil vedno od leta 1997, ko je bil še na klopi ekipe Seattle SuperSonics. Nene je zbral 22 točk v 26 minutah, Ty Lawson pa 20 in 11 podaj za goste, ki so imeli 52 odstotni met, tekmeci pa 41 odstotnega.