23.15

8 let, 1 mesec

Nedelja, 2. 12. 2007, 23.15

Zmagi ostali doma

V ligi NBA sta bili v noči na petek odigrani dve tekmi. Phoenix je doma nadigral Chicago, Dallas pa San Antonio.

Josh Howard (23 točk) in Dirk Nowitzki (17 točk) sta bila ključna igralca Dallasa, ko si je ta ekipa z delnima izidoma 17:1 in 11:0 že v prvem polčasu zagotovila praktično nedosegljivo prednost v dvoboju dveh ekip iz Teksasa, ki sta tudi med najboljšimi na zahodnem delu lige. Branilcem naslova v nadaljevanju ni uspelo znižali izida na manj kot deset točk, saj sta se razigrala tudi Jason Terry (18 točk) in Devin Harris, ki je 14 od svojih 18 točk dosegel v zadnji četrtini. "Čestital bi tekmecem za zmago. Enostavno, ta večer je bil njihov, saj so bili boljši v vseh elementih igre," je priznal Argentinec Manu Ginobili, ki ni začel v prvi peterki San Antonia, vendar je bil najboljši mož s 25 točkami, devetimi skoki in sedmimi podajami, Tim Duncan pa je dodal 24 točk.

Brazilec Leandro Barbosa (25 točk), Grant Hill (24 točk), Shawn Marion (19 od svojih 21 točk je dosegel v drugem polčasu) in Steve Nash (10 točk, 15 podaj) so bili najzaslužnejši za četrto zaporedno zmago Phoenixa. Gostitelji so v tretji četrtini vodili že s 14 točkami naskoka, nato pa v začetku zadnjega dela zaostajali s 83:85. Boris Diaw je spravil žogo v koš pod obročem Chicaga ter nato zadel še trojko ter poskrbel, da tekmecem ni uspel popolni preobrat. Ben Gordon (24 točk) je minuto in 45 sekund še vlil nekaj upanja gostom (100:106), ki pa so do konca dosegli le še dve točki. Luol Deng je za Chicago dodal 23 točk, Argentinec Andres Nocioni pa 18.