11. 12. 2010,
20.32

Sobota, 11. 12. 2010, 20.32

Zmaji preboleli četrtkov šok

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige NLB premagali Nymburk s 85:72 (15:21, 39:37, 65:52) in tako uspešno prenesli četrtkov dramatičen poraz proti Panathinaikosu.

Košarkarji Uniona Olimpije so po dveh zaporednih porazih zabeležili sedmi par točk v ligi NLB. Tako so vsaj delno popravili spodrsljaj iz prejšnjega kroga, ko so v Stožicah izgubili z Zagrebom, in malce zacelili bolečo rano po dramatičnem evroligaškem porazu proti Panathinaikosu.

Na gostovanje k češkemu prvaku Nymburku so Ljubljančani odpotovali iz Aten, tekmo pa so odigrali kot dobro podmazan motor v teh zimskih temperaturah. Se pravi, potrebovali so nekaj časa, da so se ogreli, ko pa jim je igra enkrat stekla, predvsem meti za tri točke, jih gostitelji niso več mogli ustaviti.

V prvih štirih minutah tekme je Union Olimpija dosegla vsega en koš (10:3) in potrebovala je nadaljnjih petnajst minut, da je ujela tekmeca (31:32). Njegov odpor je načela v tretji četrtini, ko je po dveh zaporednih trojkah Vlatka Ilievskega in Damirja Markote povedla s 55:45, strla pa ga je v zadnjih petih minutah tekme, ko je z nepopustljivo igro prišla do vodstva 74:58 (36. minuta).

Najboljša igralca Uniona Olimpije sta bila Kevinn Pinkney in Kenny Gregory, ki sta za več kot deset točk presegla svoje dosedanje povprečje točk v ligi NLB. Pinkney jih je dosegel 21 in zbral še sedem skokov, Gregory pa 18.

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu (18. 12.) gostili Crveno zvezdo, še pred tem, v sredo, 15. decembra, pa se bodo v Stožicah pomerili s CSKA Moskvo.