NATISNI PISAVA

Pokal konfederacij 2013 (skupinski del)

Južnoameriški in evropski polfinale

Avtor: Sportal

Ljubljana - Gostiteljica pokala konfederacij, Brazilija, bo v polfinalu igrala z Urugvajem. Svetovni in evropski prvaki Španci pa bodo v ponovitvi finala minulega EP igrali z Italijani.

Prvo mesto v skupini A je pripadlo Braziliji, ki je v neposrednem obračunu premagala Italijo. Z dvema goloma se je pri domačinih izkazal napadalec Fred, po en gol, pa sta prispevala še Dante in Neymar. Brazilija je ob koncu polčasa zadela za vodstvo, medtem ko je Italija preko Emanuela Giaccherinija na začetku drugega polčasa izenačila. Brazilci so kmalu nato spet povedli in v 66. minuti že imeli dva gola prednosti. Za Italijo je znižal Giorgio Chiellini. Z drugim zadetkom Freda v 89. minuti je bila tekma odločena. Statistično je bil dvoboj dokaj enakovreden, Brazilci so imeli posest žoge 53 % in osem strelov v okvir vrat (Italijani štiri). V tekmi za tretje mesto je Mehika z goloma Javierja Hernandeza (zgrešil je tudi strel z 11-m) v drugem polčasu premagala Japonsko. Slednji so ob koncu tekme uspeli le znižati zaostanek.

V skupini B je prvo mesto s tremi zmagami zasedla Španija, ki je premagala tudi Nigerijo (3:0), drugi pa je bil Urugvaj, ki je visoko premagal Tahiti. Simpatični gostje iz Polinezije so na treh tekmah prejeli kar 24 zadetkov.

Izločilni del se bo začel 26. junija, ko bo odigran prvi polfinale, veliki finale pa bo na sporedu 1. julija (po slovenskem času, z začetkom točno ob polnoči), po brazilskem času pa 30. junija ob 19. uri. Zaključno dejanje bo potekalo na štadionu Maracana v Rio de Janeiru.

Italija : Japonska 4:3 (1:2)
Rossi 41., Uchida 50./ag., Balotelli 52./11-m, Giovinco 86.; Honda 21./11-m, Kagava 33., Okazaki 69.

Sobota, 22. junij:
Italija : Brazilija 2:4 (0:1)
Giaccherini 52., Chiellini 71.; Dante 45., Neymar 55., Fred 66., 89.

Tahiti : Nigerija 1:6 (0:3)
J. Tehau 54.; Elderson 5., 80., Oduamadi 10., 26., 76., J Tehau 69./a.g.

Španija : Tahiti 10:0 (4:0)
Torres 5., 33., 57., 79., Silva 31., 90., Villa 39., 49., 64., Mata 66.

Urugvaj : Tahiti 8:0 (4:0)
A. Hernandez 2., 24., 45., 67./11-m, Perez 27., Lodeiro 61., Suarez 82.; R.K: Scotti 51./Urugvaj, ludivion 59./Tahiti

2003 - Francija (v Franciji)
2001 - Francija (v Južni Koreji in na Japonskem)
1999 - Mehika (v Mehiki)
1997 - Brazilija (v Savdski Arabiji)
1995 - Danska (v Savdski Arabiji)*
1992 - Argentina (v Savdski Arabiji)*

*tekmovanje je potekalo pod imenom pokal kralja Fahda

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Povežimo se s svojim otrokom

Ujemite v »časovni nabiralnik« posebne trenutke. Knjiga, ki bo spremljala več generacij vaše družine!

Hotel Vile Park * * * / Že od 39,00 € po osebi na dan

Min. bivanje 2 noči. Polpenzion + prost vstop v bazenski kompleks Laguna Bernardin.

Glasuj za Slovenski avto leta 2015!

Kateri je najbolj zapeljiv, izreden, dovršen? Glasuj in osvoji 1500 EUR, telefon, Garmin ali nove pnevmatike.