Thermometer Blue 0,04

Ponedeljek, 12. 6. 2023, 8.49

Al Ahliju enajsti naslov v afriški ligi prvakov

Al Ahly SC | Foto Guliverimage

Nogometaši egiptovskega Al Ahlija so še enajstič v zgodovini kluba osvojili afriško ligo prvakov. To sezono so bili v finalu boljši od maroškega Wydada s skupnim izidom 3:2. Na prvi tekmi je Al Ahli doma v Kairu slavil z 2:1, povratna tekma v Casablanci pa se je končala z remijem 1:1.

Wydad je prek Yahye Attiat-Allaha v 27. minuti povedel z 1:0, Mohamed Abdelmonem pa je v 78. minuti dosegel zadetek, ki je gostom prinesel tudi skupno lovoriko. S tribun je tekmo spremljal tudi predsednik pariškega PSG, Naser Al-Kelajfi.

Al Ahly SC | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage

Al Ahli je rekorder po številu osvojenih naslovov afriške lige prvakov, to pa je bila njegova tretja lovorika v zadnjih štirih letih. Lanski zmagovalec lige prvakov Wydad je tako ostal pri treh naslovih (1992, 2017 in 2022).

Al Ahli bo tako znova zastopal afriško celino na klubskem svetovnem prvenstvu.