15.11

8 let, 1 mesec

Sreda, 28. 11. 2007, 15.11

Bunderla za zmago in sedmi gol

Nogometaši Primorja so v 9. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Interblock z 2:0 (1:0).

Ajdovci so lažje, kot so pričakovali, dosegli nove tri točke, vendar je treba takoj omeniti, da je sodnik Vehar iz Žirov goste iz Ljubljane oškodoval, saj je v 29. minuti povsem brez potrebe izključil sicer (preveč) borbenega Preglja. Sama igra maloštevilnih gledalcev ni navdušila, saj je bila ves čas raztrgana in je potekala večinoma med obema kazenskima prostoroma. Primorje je s četrto zmago na petem, Interblock pa s petim porazom na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Gostitelji so prvo lepo akcijo izpeljali v 22. minuti, ko je Zatkovič lepo zaposlil Teinoviča, ta pa je z močnim strelom z 22 metrov streljal čez gol. Nekoliko poznejee je Teinovič podal do Kosmača, ta je stekel v kazenski prostor, tam pa ga je tudi nekoliko dvomljivo na robu kazenskega prostora zrušil Salkič.

Glavni sodnik je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je izkoristil Bunderla, pa čeprav je bil rezervni vratar Interblocka Rozman blizu obrambe. Tudi gosti so si v tem delu priigrali eno priložnost. Rakovič je izvedel prosti strel z leve strani, Jolič je z glavo žogo lepo zadel, vendar je ta švignila mimo desne vratnice.

Tudi v drugem delu sta ekipi pokazali bore malo. Številčno oslabljeni Ljubljančani so sicer držali ravnotežje, pravih priložnost pa ne na eni ne na drugi strani ni bilo. Po nekaj menjavah so domačini v 63. minuti vendarle unovčili številčno premoč. Teinovič je zaposlil Škerjanca, ta je stekel v kazenski prostor in nesebično podal do povsem prostega Bunderle, ki je preigral še vratarja ter žogo poslal v nebranjeno mrežo.