N'Golo Kante Didier Deschamps Slaven Bilić West Ham Dimitri Payet

Sreda, 30. 3. 2016, 13.11

S prvim dotikom žoge poskrbel za neverjeten zadetek (video)

Uroš Iskra

Dimitri Payet počasi, a vztrajno dobiva predznak najbolj vročega izvajalca prostih strelov v Evropi. Ofenzivni vezist West Hama je na prijateljskem srečanju med Francijo in Rusijo poskrbel za nov lep zadetek.

Tako kot preostale reprezentance se tudi Francija intenzivno pripravlja za Euro 2016, ki ga bo med 5. junijem in 3 julijem gostila prav sama. Po petkovi zmagi nad Nizozemci so se galski petelini prvič po terorističnih napadih v Parizu predstavili na domačem štadionu Saint Denisu in s 4:2 premagali tudi Rusijo.

Prvi zadetek je že v osmi minuti dosegel N'Golo Kante, ki je sploh prvič začel od prve minute za francosko reprezentanco in si 25. rojstni dan, ki ga je praznoval prav v torek, polepšal tudi z zadetkom. Odlični vezist Leicester Cityja pa ni bil edini slavljenec na tekmi. Rojstni dan je praznoval tudi zdaj 29-letni Dimitri Payet in se tudi sam vpisal med strelce. In to na kakšen način.

Payet, ki je poleti iz Marseilla za 15 milijonov evrov prišel k West Hamu Slavena Bilića, je tekmo začel na klopi, selektor Didier Deschamps pa ga je v igro poslal v 62. minuti, ko je zamenjal Antoina Griezmanna. Francoski ofenzivni vezist z ruskim imenom je takoj po vstopu izvajal prosti strel in z raketo z nekaj manj kot 30 metrov premagal ruskega vratarja Igorja Akinfejeva.

Poleg Kanteja in Payeta sta za Francijo zadela še Andre-Pierre Gignac in Kingsley Coman, za Rusijo pa Aleksander Kokorin in Jurij Žirkov.