NK Triglav ND Gorica NK Primorje NK Nafta Lendava NK Krka NK Beltinci Druga liga

Nedelja, 21. 4. 2024, 18.56

Druga liga, 26. krog

Spodrsljaj Beltincev, na pravi poti pa spet Nafta

NK Beltinci | Navijači Beltincev so bili v 26. krogu razočarani, saj je njihove može premagala Krka. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Navijači Beltincev so bili v 26. krogu razočarani, saj je njihove može premagala Krka.

Nogometaši Nafte so po dveh porazih vendarle znova zmagali (2:0 proti Biljam) in se s 17. v sezoni utrdili na prvem mestu druge lige. Štiri kroge pred koncem so tri točke pred Gorico, ki je z 2:0 premagala Fužinarja. Beltinci so še s točko manj zdaj tretji, potem ko jih je na petkovi tekmi premagala Krka.

Damjan Gajser Beltinci
Sportal Fenomen nevsakdanje vasi v Sloveniji

Beltinci bi se lahko v petek z zmago nad Krko povzpeli na vrh lestvice, a jim na koncu ni uspelo. Nepričakovano so ostali brez točk proti novomeški Krki (0:1), ki je tako osvojila dragocene točke v boju za obstanek. Beltinci, ki jih v sredo čaka polfinalni pokalni spopad v Novi Gorici, so v tem koledarskem letu že bili na vrhu drugoligaške lestvice, a jih je nato prehitela Nafta. V boju za vsaj drugo mesto zadnje ni rekel tudi kranjski Triglav, ki je na Gorenjskem gostil Velenjčane, tekma pa se je končala z izidom 1:1.

Lendavčani so imeli pred Beltinci že sedem točk prednosti, a so jo nato z dvema zaporednima porazoma skoraj celotno zapravili. | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Lendavčani so imeli pred Beltinci že sedem točk prednosti, a so jo nato z dvema zaporednima porazoma skoraj celotno zapravili. Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com

Nafta ima na vrhu 54 točk, Gorica 51, Beltinci Klima Tratnjek pa 50. Lendavčani so prišli do 17. letošnje zmage. Tokrat sta zadela Tin Polić (71. minuta, takoj, ko je vstopil v igro)) in Stjepan Oštrek (83.). Za zmago Gorice pa sta bila natančna Darius Jalinous v peti minuti in Boris Krstić v sodnikovem dodatku drugega polčasa.

V igri za naslov prvaka ostaja tudi Primorje, ki je na nedeljski tekmi s 3:0 premagalo Ilirijo. V Ajdovščini je bil junak Goncalo Alexandre Domingues Agrelos, ki je dosegel zadetka v 55. in 92. minuti, vmes je zadel še Edvin Suljanović. Ajdovci zdaj za vodilno Nafto zaostajajo štiri točke. Zmagala sta še Grosuplje in Tabor iz Sežane, ki je prišel do četrte zaporedne zmage.