3. 7. 2012,
14.13

Torek, 3. 7. 2012, 14.13

Eksplozija "evropskega" Maribora

Maribor je na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij lige prvakov v Ljudskem vrtu Dudelange premagal s kar 4:1 in storil velik "evropski" korak. Tadej Apatič in Miral Samardžić z zaostankom v Zagreb.

Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu razveselili vsaj 12 tisoč gledalcev in s kar 4:1 premagali Dudelange. V prvem polčasu sta po prostih strelih zadela Dejan Mezga in Marcos Tavares, hrvaški vezist je zadel tudi na začetku drugega polčasa, Robert Berič pa je po lepi akciji zabil še četrti zadetek. Pri vseh zadetkih je sodeloval Mezga. Zadetek za Dudelange je ob koncu obračuna zabil Joachim. Če bo Maribor na povratni tekmi zadržal prednost, si bo priboril vsaj uvrstitev v skupinski del lige Europa.

Poleg desetkratnih slovenskih prvakov so igrali še nekateri slovenski legionarji.

Miral Samardžić in Tadej Apatič sta doma igubila proti zagrebškemu Dinamu. Slovenca sta odigrala celo tekmo. Šerif Tiraspol je v sezoni 2010/11 že izločil hrvaške prvake. Dalibor Stevanović in Rok Elsner pa sta s Slaskom gostila najboljši švedski klub in izgubila s tremi goli razlike. Elsner je tekmo začel in v 90. minuti prejel drugi rumeni karton, Stevanović pa je v igro vstopil v 73. minuti.