NATISNI PISAVA

EP 2012, četrtfinale (1.)

Čehi namučili Portugalce, Ronaldo le zadel za polfinale

Avtor: M. Po.

Varšava - Prva polfinalistka Eura 2012 je Portugalska, ki je bila izrazito boljša od Češke, a je uspela zmagati z le 1:0. Edini gol na srečanju je v 79. minuti z glavo zabil Cristiano Ronaldo.

Strokovni komentar 13. dne EP:

Prve minute prvega četrtfinalnega dvoboja evropskega prvestva 2012 so pripadle Češki, v drugem delu prvega polčasa pa so bili v Varšavi bolj podjetni Portugalci. V 33. minuti je Cristiano Ronaldo poizkusil s škarjicami, a je žoga zletala kak meter levo od gola Petra Čecha. Dve minuti kasneje je Ronaldo streljal s prostega strela, takrat je šla žoga za malo desno od češkega gola. V sodnikom podaljšku pa vratnica Ronalda. Ekipi sta na odmor odšli z izidom 0:0.

V drugem polčasu je sledila prava ofenziva Portugalske. Napadali so, streljali, a nikakor niso mogli premagati Čecha. V 59. minuti je sicer Luis Nani zadel, a iz prepovedanega položaja. Šele v 79. minuti je ena od številnih podaj Joaa Moutinha našla pravo glavo. Podal je z boka, na drugi vratnici je streljal Ronaldo in premagal češkega vratarja. Do konca se izid ni več spremenil. V polfinale so se uvrstili Portugalci, ki zdaj čakajo na boljšega iz dvoboja med Španci in Francozi.

EP 2012, četrtfinale:

Četrtek:
Češka : Portugalska 0:1 (0:0)
Ronaldo 79.

Preostali četrtfinalni pari na EP 2012:

Nemčija - Grčija (petek, 22. junij, Gdansk)
Španija - Francija (sobota, 23. junij, Donjeck)
Anglija - Italija (nedelja, 24. junij, Kijev)

Potek tekme:

90 + 4: Konec tekme! Portugalska zasluženo v polfinale.

90. minuta: Še štiri minute sodnikovega podaljška.

88. minuta: Portugalci so izvedli še dve menjavi. Da pač pokurijo nekaj ure.

87. minuta: Ronaldo je padel v kazenskem prostoru. Sodnik ne piska.

83. minuta: Portugalci ne popuščajo! Pereira strelja, a Čech brani.

79. minuta: In je le padel! Kdo drug kot Ronaldo! Z boka je podal Moutinho, Ronaldo pa je z glavo zadel na drugi vratnici. To je njegov 35. gol za reprezentanco.

75. minuta: Ojojoj. Super podaja Moutinha do Nanija. Ne najboljši strel, pa še Kadlec je podstavil nogo. Deseti kot za Portugalsko, ki ne more in ne more zadeti.

72. minuta: Ronaldo je preigraval v kazenskem prostoru. Ker je bil dobro pokrit, je podal do Mereilesa, ta pa je streljal visoko preko gola. Slab zaključek nevarne akcije.

65. minuta: Moutinho in Nani ustvarjata priložnost za priložnostjo, a ko streljajo, je Čech vedno na pravem mestu. Še kar 0:0. Se nam obetajo podaljški?

63. minuta: Čehi se ne dajo. Polpriložnost Baroša. Zelo atraktiven drugi polčas.

61. minuta: Menjava pri Češki: Rezek namesto Daride.

60. minuta: Iz protinapada priložnost Češke, a na pravem mestu je Veloso.

59. minuta: Gooool! Neeeee! Prepovedan položaj Almeide po podaji Nanija.

58. minuta: Dober, močan strel Nanija! A na pravem mestu Čech.

56. minuta: Tudi po sedmem portugalskem kotu ostaja 0:0.

54. minuta: Globok predložek Meirelesa, Ronaldo je dobil žogo na robu kazenskega prostora, a streljal zelo slabo. Prek gola Češke. Še kar 0:0.

51. minuta: Portugalci so krenili v ofenzivo. Ronaldo je poizkusil z bombo s 30 metrov. Žoga je za nekaj centimetrov zletela levo mimo Čechovega gola. In to ni bila edina priložnost!

46. minuta: Začel se je drugi polčas in takoj nevarna priložnost Portugalske.

Konec prvega polčasa: Prvih 20 minut je pripadlo Češki, nato so bili bolj podjetni Portugalci. Ronaldo je imel ene škarjice, v sodnikovem dodatku pa je zadel vratnico.

45 + 1: Vratnica rešuje Čecha! Streljal je Ronaldo. 0:0.

45. minuta: Še dve minuti sodnikovega podaljška. Portugalci so v zadnjih minutah nevarnejši, Čehi že dolgo niso bili pred golom Portugalske. Ostaja 0:0.

40. minuta: Postigo so odnesli z zelenice. Menja za Almeida. Prva menjava na tekmi.

39. minuta: V bolečinah je obležal Postiga. Najbrž poškodba stegenske mišice.

35. minuta: Ronaldo je imel prosti strel s 35 metrov. Bomba, a tokrat meter desno od gola. Ostaja 0:0. Tekma se je končno razživela.

33. minuta: Portugalci končno več pri žogi. Ronaldo je iz težkega položaja poizkusil s škarjicami, a je žoga za kak meter zletela levo od Čechovega gola.

28. minuta: Lep strel Selassija, pred golom odbija Alves. Ostaja 0:0.

27. minuta: Po mirnem začetku je kar naenkrat igra postala bolj groba. Še en rumeni karton za Portugalsko, tokrat za Velosa.

26. minuta: Prvi karton na tekmi. Rumeni za Nanija. Strogo dosojeno.

25. minuta: Prva prava priložnost! Moutinho je podal v kazenski prostor, žogo je dobil Ronaldo, si izboril prostor in streljal na gol. Čech brani! A sodnik je že pred tem piskal prekršek Ronalda, ki si je pomagal z roko.

21. minuta: Ronaldo, ki je bil bolj malo pri žogi, je priigral tretji kot Portugalske, ta pa je bil slabo izveden (v gol avt).

19. minuta: V zadnjih minutah bolj podjetni Čehi. Že štirje koti, a brze pravega strela.

17. minuta: Po kotu Češke je žogo z glavo odbis Ronaldo. Skoraj v lasten gol. Po naslednjem strelu s kota pa Čehi nenevarni. Ostaja 0:0, le Portugalci so imeli en strel v okvir vrat.

15. minuta: Kadlec je prodrl prek celotnega igrišča! A brez zaključnega strela.

12. minuta: Portugalci so pletli okrog kazenskega prostora Češke. Nato pa prvi strel na gol. Moutinho. Preslab strel. Čech je bil na pravem mestu.

10. minuta: Še slabši prvi kot Portugalske. Izvajal je Mereiles, odbil Kadlec.

7. minuta: Čehi niso izkoristili prvega kota. Nato so prekinili protinapad tekmeca.

6. minuta: Še naprej miren začetek četrtfinala. Brez priložnosti enih in drugih.

3. minuta: Izmenjavanje posesti na sredini igrišča, za zdaj brez nevernosti za gola.

1. minuta: Prvi sodnikov žvižg. Tekma se je pred 50.000 navijači, večina je čeških, začela.

Še 5 minut do tekme: Še obe himni in prva četrtfinalna tekma se bo začela!

Še 30 minut do tekme: Ekipi sta se na EP srečali dvakrat, vsaka ima po eno zmago.

Še 40 minut do tekme: V prvi postavi Češke ni Tomaša Rosickega, ki je izpustil tudi prejšnjo tekmo. Ima težave z ahilovo tetivo. Morda sicer vstopi v drugem polčasu.

Prva enajsterica Portugalske:: 12-Rui Patricio; 21-Joao Pereira, 2-Bruno Alves, 3-Pepe, 5-Fabio Coentrao; 16-Raul Meireles, 4-Miguel Veloso, 8-Joao Moutinho; 17-Nani, 23-Helder Postiga, 7-Cristiano Ronaldo.

Prva enajsterica Češke: 1-Petr Čech; 2-Theodor Gebre Selassie, 3-Michal Kadlec, 6-Tomaš Šivok, 8-David Limbersky; 19-Petr Jiracek, 17-Tomas Hubschman, 13-Jaroslav Plašil, 14-Vaclav Pilar; 22-Vladimir Darida; 15-Milan Baroš.

Še 50 minut do tekme: Začenja se četrtfinale evropskega nogometnega prvenstva 2012. Danes: Češka proti Portugalski. Na Sportalu bomo tekmo spremljali v živo. Češki nogometaši so v Varšavo prispeli sproščeni. Vlogo favorita so naprtili na pleča Portugalcev.

Statistika Eura 2012

Kdo so nogometaši, ki so zabili gole? Kdo je prispeval podaje? Kdo je prejemal kartone? Oglejte si statistiko letošnjega evropskega nogometnega prvenstva.

Anglija si je z zmago proti Ukrajini zagotovila prvo mesto v skupini D in s tem preboj v četrtfinale, kjer bo kljub porazu proti Švedski igrala tudi Francija.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.