NATISNI PISAVA

Odmevi iz hrvaškega tabora po tekmi v Gdansku

Ćorluka: Sodnik je slepec, bila je 11-metrovka

Avtor: Rok Plestenjak

Gdansk - Nogometaši Hrvaške so sprejeli izpad z občutkom ponosa, a tudi grenkobe, saj so prepričani, da jih je nemški sodnik oškodoval za dve 11-metrovki. ''Sodnik je slepec,'' je povedal Vedran Ćorluka.

Pin It

Na Poljskem je za Hrvaško žalovalo tudi nebo. Všečno toplo, sončno in rahlo vetrovno vreme je takoj po tekmi prekinila nevihta. Nad prekrasnim štadionom v prestolnici jantarja se je le nekaj minut po zaključku srečanja začelo bliskati in grmeti. Ulilo se je kot iz škafa. Kot da bi bil še nekdo zgoraj jezen nad dogajanjem v Gdansku, čeprav so hrvaški nogometaši drug za drugim priznavali, da se je Španija zasluženo uvrstila v četrtfinale. Poleg nje bi se lahko namesto Italije uvrstila prav Hrvaška, a ji je do preboja zmanjkal zadetek. ''Nismo si zaslužili, da izpademo na takšen način. Pokazali smo, da smo velika ekipa. A bili smo tudi pokradeni,'' je dejal hrvaški branilec Vedran Ćorluka. Na vprašanje, ali je bila v 86. minuti (pri rezultatu 0:0) nad njim storjena 11-metrovka, je jasno in glasno zabrusil: ''Sodnik je slepec, bila je 11-metrovka. Bila je čista kot solza, a očitno je ni videl samo ta slepec, ki je danes sodil.'' Španci so v tako rekoč prvem protinapadu po sporni odločitvi dosegli zmagoviti gol.

Mandžukić: Navijači so lahko ponosni na nas

Razočaran je bil tudi najboljši hrvaški strelec na tem prvenstvu, Mario Mandžukić. Če njegovi stanovski kolegi v dresih reprezentanc, ki bodo nadaljevale s tekmami na Poljskem in v Ukrajini, ne bodo več dosegali zadetkov, bo tekmovanje končal z delitvijo prvega mesta na lestvici najboljših strelcev Eura 2012.

Mario Mandžukić Mario Mandžukić Pin It

''Odigrali smo tri odlične tekme in res je škoda, da se nismo uvrstili naprej. Navijači so lahko ponosni na nas.'' V prvem polčasu je padel v kazenskem prostoru, ko je Sergio Ramos poskrbel, da je zaradi bolečin v gležnju za nekaj trenutkov zapustil igro. A ''Mandžo'' sodnikov ni hotel komentirati: ''Vse ste videli na televiziji.'' Ko smo ga povprašali o zanimanju klubov za njegove usluge, saj v vlogi prostega igralca čaka na novega delodajalca, nam je jezno odgovoril: ''Klub? Ne bi sedaj o tem,'' je bil nezadovoljen z našim vprašanjem. Ko so na majhnem ekranu na štadionu v Gdansku predstavljali igralce, se je pod njegovim imenom pojavilo celo ime nemškega prvoligaša Hamburger SV. O tem niso nič vedeli niti hrvaški novinarski kolegi, tako da je prišlo do očitnega tiskarskega škrata.

Bilić nima Rakitiću kaj zameriti

Na tekmi s Španijo je zadnjič opravljal vlogo hrvaškega selektorja in kmalu po tekmi na novinarski konferenci športno čestital Italiji in Španiji za uvrstitev v četrtfinale. A ostaja tudi grenak priokus. ''Nočem se izgovarjati na sodnike, ampak, ponovno sem imel občutek, da se nam je ponovila zgodba kot na tekmi z Italijo. Svetovnim prvakom takšna pomoč res ni potrebna,'' je pojasnil Slaven Bilić, ki še zdaleč ni bil jezen na Ivana Rakitića, ki je v 59. minuti zapravil tako imenitno priložnost.

Pin It

Član Seville je po tekmi priznal, da zaradi te priložnosti ne bo mogel še nekaj dni zatisniti očesa. ''Rakitiću nimam kaj zameriti. Ni zgrešil žoge, temveč je Casillas dobro ubranil. Je pač eden najboljših vratarjev na svetu, že deset let,'' je pohvalil španskega kapetana in se zahvalil hrvaškim nogometašem za šest let vzornega sodelovanja. Sedaj ga čaka novo poglavje v trenerski karieri, saj se odpravlja v Moskvo, kjer bo vodil Lokomotivo. Lokomotiva ga na letošnjem Euru ni pripeljala do naslova, ki ga je napovedal pred začetkom.

Svetovni nogometni prvaki nadaljujejo pot do ubranitve evropskega naslova. Hrvaška jih je v odločilnem dejanju skupinskega dela zelo namučila.To sta priznala tako španski kapetan kot selektor.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.